Wpis z mikrobloga

Mam paper walleta na który regularnie wpłacam siano, raczej żadnego błędu nie popełniłem podczas tworzenia (bitadress) ale tak sobie czasem myślę, a co jak hasło nie będzie działać? XD

Da radę jakoś offline sprawdzić czy private key pasuje do public keya?

#pytanie #bitcoin
  • 25
@cypherpunkbtc: Niby co w nim #!$%@?? I tak nie używam tego portfela, zabezpieczone folią laminacyjną + klucze na pendrive, wszystko w jednym pudełku w dwóch kopiach w dwóch zaufanych miejscach. Na bardzo długi hodl co masz niby lepszego?
@BananowyKrol: pierd**ą kopocoły zamiast odpowiedzieć na pytanie. Tak, możesz bezpiecznie sprawdzić offline czy private key pasuje do public key. Przykładowo zaimportuj klucz prywatny do electrum na urządzeniu które nie ma (i nie będzie) mieć dostępu do internetu. Linux live usb lub raspberry pi powinno się do tego nadać.

Z wielu względów odradza się używania paper walletów, a losowość wygenerowanych adresów na bitaddress.org budzi wątpliwość. Poczytaj więcej na https://en.bitcoin.it/wiki/Paper_wallet
@BananowyKrol: słuchaj, mamy ATH i właśnie otwieram szampana, jesli uważasz że będe dla ciebie szukał linka w google to sie pomyliłeś, wpisz w google i se poczytaj, jest tego sporo, znajdziesz na pewno