Wpis z mikrobloga

Kolejna część nauki toczenia. Wszystko szło idealnie, do momentu odcięcia gotowego elementu :D

Wiór mi się zwijał w taką rolkę, no i wciągnęło go między nóż a materiał. Potem przypomniałem sobie radę mirka z poprzedniego wpisu i włączyłem chłodzenie.

Kurde, jak ręką odjął, wióry same uciekały. Jedyny problem że trochę chlapało. Dorobię sobie jakiś papierowy ekran i już będę ciąć tylko z chłodzeniem :D

#tokarka #obrobkametali #diy #tworczoscwlasna #mechanika #heheszki

Mój tag: #dawidmechatronik będę wrzucać jakieś robótki i wydumki :)
DMMotoAdventures - Kolejna część nauki toczenia. Wszystko szło idealnie, do momentu o...
  • 2
no i wciągnęło go między nóż a materiał


@DMMotoAdventures: no niestety, przy nauce toczenia, zwłaszcza samodzielnej, bez stojącego nad głową nauczyciela, szczątki noży latają bywa, że częściej, niż wióry z materiału :)
Do nauki polecam jednak "zwykłe" noże z wlutowanymi płytkami, o wiele więcej błędów wybaczają, niż składane.
A odcinanie to niestety operacja trudna, mój pierwszy odcinak też pękłem na pół :) W moim przypadku błędem były zbyt niskie obroty, stalowy
@Jarek_P: Ale i tak się bardzo cieszę, wszystkie wymiary trzymają normę a powierzchnia jest gładka. Element zostanie na pamiątkę :D

Co do nauki samemu to miałem w technikum 10 lat temu sporo teorii i programowanie CNC. Teraz odświeżyłem sobie za pomocą YT (thisoldtony,blondiehacks,maszynotwór) i nawet jakoś to idzie :)

Kolejny detal musi być lepszy! :D