Wpis z mikrobloga

Czy też zauważyliście że zaskakująco sporo polaków za granicą przejawia szurskie/foliarskie poglądy? Moja „landlord”(tak naprawdę to babsko podnajmuje mieszkania) i jeden współokator są w podobnym wieku, czyli 40+, pochodzą z miast wojewódzkich i nie mają skończonych studiów/są tylko po szkole średniej i technikum. I ciągle nawijają o plandemii, sorosie i innych tematach. Natomiast młodsza parka 24 to całkowicie zwyczajni ludzie, przynajmniej do tego momentu. Co ma wpływ na to? Rocznik urodzenia i czas na emigracji, izolacja, brak wykształcenia i weryfikowania informacji czy zwykłe IQ? Autentycznie mnie to fascynuje gdy widzę ile grupek pokroju „polacy w X” jest zasrana postami takich ludzi. A może to błąd przeżywalności i po prostu trafiłem na taką zbieraninę? Na szczęście do końca roku sie wyprowadzam w lepsze miejsce xD
#emigracja #uk #niemcy
  • 46
  • Odpowiedz
@Tankeray: po prostu część młodszych ludzi łatwiej łyka propagandę, część się wcale nie interesuje, a część wychodzi ze słusznego założenia że mądrzejsze o tym nie wspominać
  • Odpowiedz
@Tankeray: na emigracji generalnie psychika się zmienia. Niektórzy robią się bardziej otwarci, kobiety czasem bardziej rozwiązłe, a poglądy bardziej radykalne. To nasza kartonowa rzeczywistość sprawia że ludzie są bardziej przytłumieni mentalnie.
  • Odpowiedz
@Tankeray: nie wiem jak w UK, ale w polsce 18 milionów Polaków się nie zaszczepiło. Ty NA PRAWDĘ myślisz, że jesteś mądrzejszy od tych wszystkich ludzi? Że masz lepsze wykształcenie od tych ludzi, lepiej weryfikujesz informacje i masz wyższe IQ?
  • Odpowiedz
nie mają skończonych studiów/są tylko po szkole średniej i technikum


@Tankeray: mirek odkrywa, że brak edukacji powoduje wąskie horyzonty :)
  • Odpowiedz
@Budo: Nie jest to nowe odkrycie, po prostu chce zostawić kilka możliwych opcji do przemyślenia przyczyny xD. Mam wątpliwości co do niektórych rzeczy jakie robią rządy ale nie jestem rozbuchanym foliarzem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@Tankeray: zazwyczaj najwięcej I najgłośniej o szurskich teoriach nawijają najwieszke tłuki co ledwo albo wcale średniej szkoły nie skończyły.
  • Odpowiedz
@Tankeray: Ogólnie sporo ludzi wyjeżdżających za granicę to niziny intelektualne.

Nie mówię tego złośliwie, poprostu tak jest.
Dominanta wśród wyjeżdżających z Polski to ludzie bez fachu, wykształcenia i że słabą znajomością języka. Nie ma znaczenia czy chodzi o UK, DE czy inne kraje.

To że wyjeżdża też sporo specjalistów (lekarzy, programistów, innych inżynierów, wykwalifikowanych fachmanów) to też prawda.
Jednak na grupach 'Polacy w XYZ' najczęściej trafisz na inne typy
  • Odpowiedz
@Januszka: No i co w tym dziwnego? Dzięki szczepieniu masz konkretne profity, tak że jeśli ktoś nie chce przyjmować szczepionki zrobionej na kolanie to musi kombinować ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Tankeray: Nie ma w tym nic zaskakującego. Wbrew obiegowej opinii za granicę nie wyjeżdżają najlepsi i najbardziej przedsiębiorczy tylko dno, kryminaliści i ludzie o dwucyfrowym IQ. Ogólnie niziny społeczne
  • Odpowiedz
@Tankeray szkoda gadać, ja dlatego już z takich grup nie korzystam. Nawet na lotnisku w pl po wylądowaniu się wylewa ściek teorii spiskowych. Czy w polskim sklepie jak mi się zdarzy wstąpić. Ostatnio słyszałam o nacieraniu się spirytusem zamiast szczepionki na wirusa.
  • Odpowiedz