Wpis z mikrobloga

@Phoryn: uczulam na bankomaty euronetu, jak wykryją polską kartę zaproponują rozliczenie w złotówkach ... po kursie, o którym powiedzieć "lecą w #!$%@?" to nic nie powiedzieć. Ostatni raz, gdy próbowałem karty mbanku w euronecie zagranicą - proponowany kurs oznaczałby stratę rzędu 12% wypłacanej kwoty (nie, nie 12% z 10€ tylko z 500€)
  • Odpowiedz
@Phoryn: Curve to jak Revolut więc ten tego, bierz eurasy nie będzie problemu. Co do płacenia kartą banku z polski to wychodzi kowbojsko, lepiej olać. Niektórzy tu będą doradzać, że super i działa, pewnie tak w jakimś konkretnym banku z konkretną kartą i konkretnym abo.
  • Odpowiedz
@uhu8: nie no bardziej liczyłem na to, że część kasy wymienimy w Polsce w kantorze a część na karcie(i kartą płatności za jakieś jedzenie, bilety itd.)
Tylko właśnei się zastanawiam czy @mBank nie ma jakichś tragicznych warunków
  • Odpowiedz
@Phoryn, możesz aktywować usługę wielowalutową i dzięki niej korzystać z pieniędzy dostępnych na rachunku walutowym, płacąc kartą do rachunku eKonto. Posiadając rachunek walutowy i wskazaną usługę, Twoja karta rozpozna walutę w jakiej płacisz i pobierze odpowiednią kwotę z rachunku walutowego bez prowizji za przewalutowanie. Jeżeli nie będziesz miał wystarczających pieniędzy na rachunku walutowym, to pobierzemy je z rachunku eKonto (prowadzonego w PLN). Wówczas pobierzemy niższą od standardowej prowizję za przewalutowanie (3,5%
  • Odpowiedz
@Phoryn: w Twojej sytuacji najlepiej iść do kantoru, a kartę wziąć na wszelki, bo te prowizje przy polskiej karcie nie zawsze są takie złe, w awaryjnej sytuacji nie będzie tak bolało.

Możesz zrobić tak jak pisze @ZespolmBanku: ale na przyszłość polecam jakiś normalniejszy bank, z lepszą usługą. W Pekao płacę zwykłą kartą i mam to rozliczane po optymalnym kursie (lepszym niż Revolut, ten już dawno nie jest konkurencyjny względem banków),
  • Odpowiedz
@Pan_Nimbus: brzmi bardzo wygodnie i już kiedyś słyszałem o PKO, że to dobra usługa u nich, z tym, że i tak już posiadam konto w mBanku i firmowe w Santander i nie bardzo chce zakładać kolejne :)

Przeboleję już ten kurs bo nie jeżdzę ostatnio aż tak często ;)

Dzięki wszystkim za pomoc! Wykop.pl rządzi :D
  • Odpowiedz
@Phoryn: Co z tego, że przy karcie Mastercarda masz 0,5% skoro przewalutowanie EUR-> PLN masz po kursie mBanku. Przy Visie masz prowizję 3,5% ale przewalutowanie po kursie Visy. Nie liczyłem ale pewnie wyjdzie na to samo. Pytanie czy od 15.12 będzie dla karty Mastercard nadal przewalutowanie po kursie mBanku + 3,5% prowizji. Jeśli tak to lepiej mieć Visę a najlepiej otworzyć walutowe i wymienić w kantorze mBanku. Co prawda ja nie
  • Odpowiedz