Wpis z mikrobloga

Dopiero dziś włączyłam instalację aktualizacji #bigsur na moim #macbook. Przyznam się, że nienawidzę robić aktualizacji i zrobiłam to tylko dlatego, że momentami ścinał mi się komputer. () Pobrałam aktualizację, system się zrestartował i od paru godzin widzę taki ekran, nie ma żadnego postępu na pasku. Czy właśnie zabiłam swojego maca czy jeszcze jest szansa, że jednak ta aktualizacja się dokończy?
Być może głupie pytanie, ale jestem w tym zielona i martwię się o moje dane, a już nie raz mogłam na Was liczyć, więc pytam Was, drodzy wykopowicze ()
#kiciochpyta #ios #macbook #apple #komputery #informatyka
Pobierz Missfried - Dopiero dziś włączyłam instalację aktualizacji #bigsur na moim #macbook. ...
źródło: comment_1634575573NyXu8M59BwUdqwvjCovgP8.jpg
  • 11
@Missfried: no to uwaliłaś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to co tera reinstall (wyłączyć, włączyć i wciskać command+r, przeinstalować Mac OS), no chyba że jakiś inny ekspert coś doradzi.
@thority: dzięki! A co jeśli teraz przy ponownej próbie zainstalowania Big Sur krzyczy, że brakuje miejsca na dysku na aktualizację? Dziwne, bo robiłam miejsce na dysku przed pierwszą próbą. Da się jakoś zgrać/usunąć rzeczy z dysku z tego trybu odzyskiwania?
@Missfried: tak, z tego samego menu co robiłaś reinstall wybierz Disk Utility i wymaż zawartość, stwórz na nowo volume (przy założeniu, że dane na dysku nieistotne ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@Dwojsiat: chyba na pierwszym. Tzn wcześniej był jakiś pasek na którym wyświetlało się ile minut do końca ale nie zwracałam zbytnio uwagi bo odłożyłam laptopa na czas aktualizacji. Trzymam kciuki żeby się udało, ja niestety muszę sformatować dysk albo jakimś magicznym sposobem stworzyć kopię zapasową ( ͡° ʖ̯ ͡°)