Wpis z mikrobloga

Głupie pytanie nowicjusza, czy jak mam metamask i pod Account 1 mój klucz to jest to mój klucz prywatny którego nikomu nie mogę wysyłać czy to jest ten który udostępniam ludziom żeby mi środki wysłali ?

#kryptowaluty
  • 26
@Pankuronium xD piękne są odpowiedzi w tym wątku. Zachęcam do poczytania o podstawach kryptografii żeby Twoje pieniądze nie zależały od tego co się wydaje wykopkom. Nie mam pojęcia jak jest w tej aplikacji, ale komentarze typu:
- klucz publiczny zaczyna się od 0x
- klucz prywatny to ciąg znaków
- seed to klucz prywatny

To zgroza.
0x oznacza, że liczba jest w zapisie heksadecymalnym.
Klucz prywatny jak i wszystko inne w informatyce
@cypherpunkbtc atari głupi jesteś jak but. Jak seed to klucz prywatny jak z seeda możesz mieć dziesiątki kluczy prywatnych?
O #!$%@? się do @Bordomir mogę powiedzieć tylko xD typ przecież napisał, że ma krypto w dupie i tłumaczy tylko czemu masz 0x w publicznym, że ciąg znaków to jedyna opcja przedstawienia czegoś na kompie i do czego służy seed.
Ale ty jesteś zdecydowanie za głupi, żeby ogarnąć. Plus nie bierzesz tabletek i
@cypherpunkbtc kolego, nie rozumiem o co Ci chodzi. Twierdzisz, że inwestując swoje pieniądze w kryptowaluty, taka nauka jak kryptografia nie ma znaczenia? Działanie generatora liczb jest jedną z podstawowych funkcjonalności w dzisiejszym cyberbezpieczeństwie. Mówiąc, że nie ma on znaczenia popisujesz się tylko ignoranctwem. Seedu (a więc ziarna, bo chyba dwa języki do dla Ciebie za dużo) nie zapisuje się z zupełnie innego powodu. Nie dlatego, że się nim nie przejmuje, ale dlatego,
@cypherpunkbtc btw. obrazek, który właśnie wystawiłeś potwierdza moje słowa, a przeczy Twoim. Seed nie jest kluczem prywatnym, a ziarnem służącym do generowania - czego w tym konkretnym przypadku nie wiem, bo nie znam tej aplikacji. Zajmuję się kryptografią, a nie bańkami spekulacyjnymi.
@cypherpunkbtc

The seed phrase represents your private key but this key was encrypted and transformed into a readable format.


Skoro wiesz to dlaczego nie napiszesz od razu tylko powtarzasz coś niezjadliwego co spowoduje, że ludzie, którzy natrafią na ten wątek nie będą wiedzieli co to jest seed? W języku angielskim mówi się seed phrase, skracanie tego do samego seed niepotrzebnie komplikuje sprawę i nie powinno mieć miejsca w wątku kogoś kto nazywa