Wpis z mikrobloga

SYTUACJA PANDEMICZNA W POLSCE W PODZIALE NA POWIATY
wg progów etapów zasad bezpieczeństwa zaprezentowanych przez rząd
(jak na tagu liczymylockdown, ale na mapie i z podziałem na powiaty)

Tag do obserwowania: #koronavs
Mapa z pełnymi danymi: https://datawrapper.dwcdn.net/cDgWo/6/

Tabela Google Docs: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nwZL6610nglk9SQfqpUMMgRmMdaSTDvo-8vER4y6O5A/edit

#koronawirus #mapy
Matt_888 - SYTUACJA PANDEMICZNA W POLSCE W PODZIALE NA POWIATY
wg progów etapów zasa...

źródło: comment_1634546286002KtRS0CuQkcXYkECqLqo.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@blurred: dziwnym trafem podkarpacie mimo niskiego szczepienia nie ma az tyle zachorowan, do przemyslen tylko sklania czemu ta wschodnia granica to takie zrodlo zarazy
  • Odpowiedz
W województwie gdzie jest najmniej szczepień każde przeziębienie u lekarza kwalifikowane jako covid.
Tam gdzie najwięcej szczepień nawet jeśli ktoś ma objawy covid wpisywana jest grypa czy przeziębienie.
Zwykła propaganda .
  • Odpowiedz
Może się po prostu nie testują. Przydałaby się dzienna mapa testów z podziałem na przynajmniej województwa


@WaveCreator: owszem, statystyki w tym temacie mimo tylu miesiecy pandemii leza i kwicza. Zadnych grup kontrolnych itp wszystko na odwalsie i przedstawianie informacji tak zeby narracja sie zgadzala.
  • Odpowiedz
wszystko na odwalsie i przedstawianie informacji tak zeby narracja sie zgadzala


@3mortis: Jakby były dokładne statystyki to ludzie zaczęliby zadawać pytania a tak to sobie można walić propagandę zależnie od potrzeb.
  • Odpowiedz
@Brudne_Mysli: Coś na potwierdzenie tych teorii, czy takie info z Facebooka? Z własnego podwórka wiem, że Poznań skrupulatnie testuje bez względu na to czy zaszczepiony, czy nie, a wynik na mapie nie wygląda tak źle.
  • Odpowiedz
@3mortis: Jeśli chodzi o Podhale i Podkarpacie - dużo osób wyjeżdżających stamtąd do pracy sezonowej szczepiło się podobno za granicą, a w polskich statystykach nie jest to odnotowywane.
  • Odpowiedz
@Matt_888: Zrobisz mapę z średnią dzienną ilością wykonanych testów na 100 tys. mieszkańców w danym powiecie w ostatnich 7 dniach?

Obstawiam, że im większy odsetek wykonanych szczepień, tym mniej wykonanych testów.
  • Odpowiedz