Wpis z mikrobloga

SYTUACJA PANDEMICZNA W POLSCE W PODZIALE NA POWIATY
wg progów etapów zasad bezpieczeństwa zaprezentowanych przez rząd
(jak na tagu liczymylockdown, ale na mapie i z podziałem na powiaty)

Tag do obserwowania: #koronavs
Mapa z pełnymi danymi: https://datawrapper.dwcdn.net/cDgWo/6/

Tabela Google Docs: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nwZL6610nglk9SQfqpUMMgRmMdaSTDvo-8vER4y6O5A/edit

#koronawirus #mapy
Matt_888 - SYTUACJA PANDEMICZNA W POLSCE W PODZIALE NA POWIATY
wg progów etapów zasa...

źródło: comment_1634546286002KtRS0CuQkcXYkECqLqo.jpg

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
W województwie gdzie jest najmniej szczepień każde przeziębienie u lekarza kwalifikowane jako covid.

Tam gdzie najwięcej szczepień nawet jeśli ktoś ma objawy covid wpisywana jest grypa czy przeziębienie.

Zwykła propaganda .

@Brudne_Mysli: Co XD
  • Odpowiedz
@roman-swoboda: Co to jest za randomowy screen w ogóle? Ja jestem zaszczepiona, a jak się zgłosiłam w nocy na izbę przyjęć w szpitalu, to normalnie robili mi wymaz, tylko nikt nie czekał na wynik, od razu się mną zajęli. Ale to była położnicza izba przyjęć :)
  • Odpowiedz
Co to jest za randomowy screen w ogóle?

@pampkijampki: ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

Ja jestem zaszczepiona, a jak się zgłosiłam w nocy na izbę przyjęć w szpitalu, to normalnie robili mi wymaz


To, że nie ma konieczności nie znaczy, że lekarz nie może zdecydować o zrobieniu testu zaszczepionemu. Natomiast niezaszczepionych testują jak
  • Odpowiedz
@zwirz: Pytanie jeszcze, o jakich świadczeniach zdrowotnych mowa w tym rozporządzeniu i czy faktycznie rzeczywistość wygląda tak, jak piszesz - że zaszczepionym się odpuszcza, a niezaszczepionych testuje na potęgę.
Jednym z motywatorow do zaszczepienia się w ciąży był dla mnie lęk przed kolejnymi restrykcjami na jesieni (na listopad mam termin porodu), miałam taką cichą nadzieję, że może mnie to ustrzeże w razie czego przed izolatką albo będzie przepustka do rodzinnego porodu.
  • Odpowiedz