Wpis z mikrobloga

Ten wynalazek pochodzi z Księgi Broni i Ekwipunku do D&D 3e (pol. wyd. kwiecień 2004; org. Arms and Equipment Guide, wyd. marzec 2003). Sam pomysł połączenia miecza z kiścieniem wydaje się być dość... ekstrawagancki (ciekaw jestem jak miałaby wyglądać walka tą bronią). Autorzy polskiej wersji w końcu niby sięgnęli po słowo "kiścień", ale nadal kulkę z kolcami na łańcuchu nazywali korbaczem.

PS: Warto również zwrócić uwagę, że rok po światowej premierze pojawiła się polska wersja. Teraz to wygląda znacznie gorzej...

#rpg #dnd #dungeonsanddragons
Aerthevizzt - Ten wynalazek pochodzi z Księgi Broni i Ekwipunku do D&D 3e (pol. wyd. ...

źródło: comment_1634473764fY2tT3d1UtgYdfywwuT1IX.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@Aerthevizzt: To wygląda jak coś, co może wyrządzić krzywdę bardziej użytkownikowi niż przeciwnikowi. Na wiele różnych sposobów. Nie zdziwiłabym się, gdyby to był jakiś przeklęty gadżet podrzucany początkującym poszukiwaczom przygód w nadziei, że sami się wyeliminują w trakcie pierwszej potyczki, próbując go używać.

Swoją drogą, zafundowałeś sobie niezłego questa z tym tropieniem kiścieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Apaturia: Tym bardziej, że w założeniu to ma być broń ala obustronny miecz (coś jak miecz świetlny Darth Maula z SW) z kiścieniem zamiast jednego ostrza. Już na pierwszy rzut oka widać, że te oręż jest źle wyważony, a w przypadku gdy przeciwnik zasłoni się tarczą kiścień może odbić się i zrobić kuku atakującemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie wszystkie dotychczasowe wpisy zebrałem do kupy
  • Odpowiedz
@Aerthevizzt: A tak, inkwizytor Kramer - na pewno kiedyś dokończę historię tego procesu w Innsbrucku, na razie zrobiłam sobie przerwę na zaklęcia średniowieczne ;)

Odnośnie wczesnośredniowiecznych kiścieni od strony archeo, jest np. ciekawy artykuł Kotowicza Early medieval war-flails (kistens) from Polish lands - tylko z takimi znaleziskami (zwłaszcza kościanymi) jest problem, bo w niektórych przypadkach trudno ocenić, czy dany element to na pewno był bijak od kiścienia, czy coś zupełnie innego.
  • Odpowiedz