Wpis z mikrobloga

@OLLEKS albo dawno tu nie byłeś, albo nasłuchałeś się różnych bajek youtuberow.

Na co 5k PLN (około 65k peso wg googla):
15k mieszkanie (normalne warunki, nie blacha, gdzie będziesz się bał o życie podczas tajfunu)

5-10k rachunki (aircon,.woda, gaz, internet itd)
10k jedzenie
5k wynajęcie skutera
3-5k samolot w dwie strony z większych wysp na nieco mniejsze
Czyli około 40k i zostaje 15k na różne przyjemności, w końcu wakacje. Plus lokalni widząc
Bilet oczywiście w obie strony kupiony wcześniej zeby sie tym nie martwić. A bardziej i tak zalezy mi zeby sobie na jakis prowincjach pożyć. Ale no wiadomo ze lepiej uzbierać troche więcej i byc bezpiecznym.
@cotomabyche obecnie ciężko powiedzieć kiedy Filipiny się otworzą.
Od marca 2020 ciągle bez zmian i nie wpuszczają turystów.
Masz plan na jakąś konkretną prowincję?
Powiedziałeś, że chciałbyś zobaczyć jak się tam żyje? Trochę jak na polskiej wsi, tylko, że Ty jesteś tym który wydaje pieniądze na alkohol i jedzenie ale za to dziewczyny przychylniej będą na cienie patrzeć ( )
@cotomabyche mamy czasy COVID... Obecnie wpuszcza tu osoby, które mają żonę/męża, dziecko, w sprawach biznesowych i sprawy dyplomatyczne.
Do tego kwarantanna na miejscu (choć już zmniejszają) oraz różne papiery, żeby udać się na inną wyspę.
Liczyłem, że wpuszcza turystów już w zeszłym roku, ale nie zapowiada się, żeby do końca tego coś siec zmieniło.
albo dawno tu nie byłeś, albo nasłuchałeś się różnych bajek youtuberow


@damian91: Byłem ostatnio 2 lata temu. Przelot dwa z kawałkiem. Bliżej 3 w obie strony. Międzylądowanie +9 godzin na zwiedzanie Dubaju. Między wyspami promem. Dżipneje, skutery, busy, czy nawet na plecach miejscowych, czy w „wózku” przy skuterze. Żarcie z lokalsami + targi (własne przygotowanie) i lokalne sklepy. Ich żarcie #!$%@?, przesłodzone i spalone (lechon okej, święto na całą wioskę). Kulki
@cotomabyche: Miras, to nie tak. To "bez wizy" oznacza, że na lotnisku dostajesz za free, po prostu wbijają do paszportu na 21 dni, albo więcej. Tera po prostu po przylocie tej wizy Ci nie wbiją, tylko zawrócą.
Anon @damian91 ma rację.

A po pełnym szczepieniu i negatywnym PCR max 72h przed przylotem, możesz pominąć kwarantannę (stan wiedzy sprzed dwóch dni). Jednak j/w - nie zwalnia Cię to z posiadania wizy PRZED
@odysjestem no cóż, mam nadzieje ze w przeciągu tych 3 miesięcy sie to unormuje jakoś. I najwyzej przed kupnem biletów będę sie dowiadywał i śledził caly czas jak tam aktualnie sytuacja z tym wygląda.
@OLLEKS pomoc od lokalne osoby, dużo daje, jednak autor posta prawdopodobnie jedzie sam i na 100% wpadnie w pułapki turystyczne, więc na miesiąc bycie gotowym na wydanie 5k nie wydaje mi się czymś nierozsądnym.
Z tego co napisałeś podejrzewam, że byłeś gdzieś na Bohol (akurat mieszkam na Panglao, turystyczna wyspa, ale obecnie turystów brak).
Wiem, że jest, gdzieś na Bohol grupka około 8 Polaków, jednak nie miałem jeszcze okazji i czasu by
ogólnie byłeś sam tam? Czy bardziej jakas podróż ze znajomymi?


@cotomabyche: raz sam, raz z grupą 7 osób. „Pułapki turystyczne” da sie omijać nawet samemu. Jak nie ten lokals, to drugi. Masz dużo możliwości.
@damian91 zamierzam sam lecieć w budżecie mozliwie jak najniższym, na pułapki mam nadzieje ze żadne się nie złapie. Najbardziej przerażająca jest chyba ta podróż około 20h w samolocie i ceny biletów. A z mieszkankiem mam nadzieję znaleźć cos możliwie najtanszego na jakiejś prowincji i pożyć sobie wśród lokalsów ten miesiac.
Ogólnie to prawda ze przy wlocie na Filipiny trzeba też pokazać bilet powrotny


@cotomabyche: Nie doświadczyłem. Ani nikt ze znajomych. Generalnie raz szczepienia sprawdzali. Żółta książeczka. Pieczątkę walą w paszport na miesiąc i tyle. A lotem sie nie przejmuj. To tylko 20 w samolocie i z dziesięć na przesiadkach, jak dobrze trafisz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na innych trasach gorzej bywa. Taka Sri Lanka, niby bliżej, ale
@cotomabyche pytają się jeżeli lecisz w jedną strone bez biletu powrotnego- wystarczy, że pokażesz jakiś tani bilet np z Filipin na Tajwan i tyle.

Obowiązku szczepień nie ma, ale jak wszędzie 'zachęcają'. Sam myślę o tym, głównie przez ułatwione podróżowanie.

Obecnie jak podróżujesz z wyspy na wyspę to wołają o pcr test (co chwile coś się zmienia).

Takze jak otworzą turystycznie w najbliższym czasie, to trzeba się liczyć z dodatkowym wydatkiem na