Wpis z mikrobloga

Pytanie dla właścicieli zwierzaków: można dać konserwę turystyczną kitku lub piesku? Nie wdając się w szczegóły nagle mam z 30 puszek takich z niższej półki (60%mięsa) i bym ich uraczył ale nie wiem czy mogą zjeść w razie czego. Nie piszę że chcę ich karmić dzień w dzień tylko raz na tydzień powiedzmy mogą dostać? Czy jednak inne składniki są dla nich zbyt niebezpieczne? Proszę o normalne odpowiedzi, dzięki.
#koty #psy #zwierzaczki #kiciochpyta
  • 70
@Donobi: nie dawaj. Można dać kawałeczek jako smaczek raz na jakiś czas, ale nie jako regularną karmę. Za dużo soli i innych wątpliwej jakości ulepszaczy. Z dużą dozą prawdopodobieństwa skończy się na sraczce.
@Donobi: No ja też bym nie dał ale są burki które chciałyby się tym żywić, od biedy bym to łączył z normalnym podgotowanym mięsem żeby ilość soli/przypraw na posiłek byla trochę niższa niż samej konserwy
@Donobi: Cebula i czosnek często nawet nie pojawiają się w składzie, niektórzy producenci piszą tylko: "przyprawy". Do tego dużo soli. Kot po takiej diecie mógłby mieć problemy z nerkami, a pies z żołądkiem.
@Donobi: Pies ponoć może jeść płaski czubek łyżeczki soli tygodniowo bez ryzyka konsekwencji, tak kiedyś w jakimś dokumencie słyszałam. Inne przyprawy niby płaska łyżeczka tygodniowo. I nie chodzi o to że raz na tydzień pach cała ta dawka, tylko dzień po dniu po troszkę aż się zbierze tyle ile mówili. To jak z papierosami, niektórym nie zaszkodzi i dożyją 90, ale kilkunastu obok umrze około 50tki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Donobi: jesli to ma być dla jakichś zwykłych kundelków czy kotów dachowców to możesz dawać byle nie za często i nie całą na raz. Gorzej jeśli chodzi o jakieś "rasowe" bo one są zazwyczaj chorowite.