Wpis z mikrobloga

Pytanie:

Czego uzywacie do robienia szkicow (architektonicznych) na kalce technicznej?

Szukam wlasciwych narzedzi do wykonywania rysunkow jak ponizej. Najczestsze grubosci linii to 5, 2 i 0,5mm. Po narysowaniu szkic jest skanowany. W przyszlosci chcialabym sprobowac rowniez pracy z kolorami.

#tworczoscwlasna #rysujzwykopem #sztuka #rysunek #art #architektura #architekturawnetrz
przepiorka - Pytanie:

Czego uzywacie do robienia szkicow (architektonicznych) na k...

źródło: comment_1634375179HRUUl4tSe4cMdh1FUGOSFn.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheOneWhoKnocks: och rzeczywiscie, o ja glupia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na powaznie, podkresle raz jeszcze, bo moze malo czytelnie bylo, pytanie nie dotyczy rysunku technicznego w komputerze tylko szkicow architektonicznych na kalce.
  • Odpowiedz
@gtk90: olowki odpadaja. Kazdy, nawet twardy za bardzo sie rozmazuje. Z kolei nawet miekki grafit nie skanuje sie jako 100% czerni.
@powsinogaszszlaja: rapidografy mam, ale za rzadko robie takie szkice by ich nie zniszczyc. Ich obsluga to tez w tym przypadku przerost formy nad trescia (celem jest szybki szkic - max poł godziny). Jest jakas alternatywa?

Na tym szkicu grube linie rysowalam markerem z marketu budowlaego, ale nie
  • Odpowiedz
@gtk90: ale ja szukam wlasciwych pisakow, o odpowiednich grubosciach i koncowkach, do rysowania po kalce technicznej. Nie szukam innego materialu ani techniki, nie pytam o tablety graficzne ani oprogramowanie. Myslalam ze moze na Mirko jest ktos kto robi cos podobnego i moze mi podpowiedziec, czym robi sie to najlatwiej. Albo udzielic chociaz wskazowki gdzie i czego szukac, bo produktow na rynku sa tysiace. Albo chociaz poradzi czy lepiej rysowac pisakami
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: pamietam ze studiow z jaka ulga odstawilismy kalke na poczet autocada. Nie sadzilam ze wroce do recznego rysowania, ale czas pokazal, ze jest to interesujacy kierunek rozwoju i, przy okazji, fajna zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@gtk90: @powsinogaszszlaja: @snajp511: @BMTXS: po intensywnym researchu zdecydowalam sie zamowic budzetowe markery alkoholowe (alcohol markers?) z podwojna szeroka/kulista koncowka. Ich przewaga nad rapidografami to:
- grubsze koncowki (wiecej niz 1,0mm, ktory byl dla mnie zdecydowanie za cienki - wymuszal prowadzenie linii 5 razy)
- zdecydowanie latwiejsze utrzymanie
- w nawiazaniu do powyzszego, mozliwosc pozostawienia na kilka tygodni i powrotu do czegos co jeszcze dziala (prosbe o taki szkic dostaje relatywnie rzadko)
-
  • Odpowiedz
@przepiorka: więcej o tych wyżej nie powiem bom jest inżynier, a nie architekt. Robiłem nimi na studiach kilka razy rysunki zanim pozwolili robić w CADzie ;p
ale jak korzystałem z tych dwóch co podałem wyżej to szybciej mi fabele wyschły a jeden jeszcze z rystora chyba się gdzieś po 5-6 latach po studiach uchował i działał ;)

grube linie to niestety kreskowałem, mam na myśli kreskowanie ścian ;p
  • Odpowiedz