Wpis z mikrobloga

@Ranger: no wlasnie w dzisiejszych czasach to on jest maly, bo normalna wielkosc to 6,5-6,7"
Swego czasu byl tutaj wpis goscia ktory sie przesiadl z andka na iphona i dosc sporo wypisal wad/zalet/roznic ale ciezko bedzie znalezc, bo to ze 2-3 tyg temu bylo. Moze sie odezwie w tym wpisie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ranger: rzeczy, które mi najmocniej doskwierają to
- brak YT Vanced, czyli bez płatnej opcji co chwilę reklama i brak możliwości odtwarzania przy zgaszonym ekranie
- brak blokerów reklam oprócz Adguarda, który działa tylko z Safari - np. Firefox w porównaniu z Androidowym jest mega okrojony (zapomnij o dodatkach typu Greasemonkey, ublock itp.) co sprawia, że z innych przeglądarek słabo się korzysta
- trzecią rzeczą, która może nie tyle że brakuje
@Ranger: yanosika z łezką z powiadomieniami, dymkow czatu messengera czy innych apek, przesylanie plikow przez bluetooth na kompa, brak mozliwosci zmienienia dzwieku w messengerze, nie mozna ustawic ikon na pulpicie tak jak na androidzie swobodnie gdzie chcesz, tylko po kolei idą, jak wylaczasz wifi albo bluetooth to musisz jeszcze wchodzic w ustawienia, zeby sie nie wlaczalo nastpenego dnia znow samo, jest tego więcej ale to tak pierwsze co mi przyszlo na
@Ranger:
- System notyfikacji na androidzie jest zdecydowanie lepszy niż na iphonie.
- Brak touch id, na moich poprzednich androidach był i w sumie przyzwyczaiłem się do tej metody odblokowywania telefonu.
- Tak jak kolega wyżej, nie możesz rozłączyć się na stałe z wifi i bluetooth, tylko na max 24h w wysuwanym panelu.
- Brak always on display.
- Brak jakiejkolwiek diody powiadomień na telefonie, co teoretycznie always on display by
@Ranger:
Już to kilka razy pisałem, moje lista

"
Co do pytania, napisałem wczoraj ponad dwadzieścia punktów które mi przeszkadzały na tyle w iphonie, że wróciłem do andorida, ale z zaznaczeniem, że chodziło o telefon służbowy na którym pracuje. Na prywatnym część z tych wad byłbym w stanie znieść :

-krótka lista połączeń (tylko 100 ostatnio wybieranych)
- telefon nie dopowiada numeru, muszę wpisać cały
- nie wiem czy tylko u
@Ranger: miałem taki sam dylemat. Ostatecznie się przesiadłem. Najbardziej doskwierające kwestie: nie ma opcji łatwego wyłączenia Wi-Fi jednym kliknięciem na szybko plus trudno się przestawić na powiadomienia w iOS, wydaje mi się że akurat powiadomieniami Android zdecydowanie góruje. Ale jestem zadowolony z przesiadki, mimo że to mój pierwszy iPhone to działa naprawdę super