Wpis z mikrobloga

#stomatologia
Martwa miazga zęba, plus przetoka z ropą, pytanie czy znieczulenie zadziała czy nie zadziała? :/trochę się cykam bo przy ropie wiem że znieczulenie słabo się wchłania,i się trochę cykam, już raz miałem podobną sytuację przy ekstrakcji, tyle że miazga była żywa, ból przy wyrywaniu taki że do końca życia nie zapomnę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Albo o jakie znieczulenie prosić, żeby była pewność że zadziała (i czy wogole zadziała) ? Komputerowe?
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korni007: Jeśli ząb Cię nie boli, prawdopodobnie zadziała pomimo ropy. Może trzeba będzie dać więcej, może trzeba będzie dać śródwięzadłowe... Ale powinno zadziałać. Natomiast przy aktywnym stanie zapalnym z opuchlizną i bólem dałabym najpierw antybiotyk i po tygodniu usunięcie.
@bulwapospolita biorę antybiotyk od tygodnia, ropą się zbiera, ale poza tym nic mnie nie boli. U dołu dziasla bolało fest ale po antybiotyku czuć że opuchlizna zeszła, i nie boli. Jedyne co mnie boli to jak się gromadzi ropa. Mam do zrobienia mały ubytek obok tego zęba z ropniem i wczoraj całą ampułkę mi załadowała i bolał strasznie (a wszystko dookoła bez czucia) powiedziała że przez stan zapalny znieczuelnie nie działa, i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@korni007: Jedna ampułka to za mało. Nasz chirurg na starcie wszystkim ładuje trzy. Myślę, że do wyrwania dostaniesz więcej niż do leczenia. Jak masz fajną dentystkę, to jej zaufaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)