Wpis z mikrobloga

Mirki w #krakow potrzebuje poważnie pomocy.
Mam zdiagnozowane przepuklinę, stenoze, dyskopatię w kręgosłupie lędźwiowym. Od paru godzin nie czuje nogi od pośladka do łydki. Ustać potrafię jakieś 30 sekund. Byłem u ortopedy, który postawił diagnozę i skierowanie na „pilne przyjęcie na oddział neurochirurgii”. Jedyne takie oddziały w Krakowie tj uniwersytecki i wojskowy nie chca mnie przyjąć i każą czekać do poniedziałku. SOR mówi, ze nie jest od takich rzeczy. Nie wiem co robić, ale wizja spędzenia 3 dni bez czucia w jednej nodze chyba nie jest normalna? Co mogę zrobić, gdzie się udać po pomoc?
Nie będę ukrywał, jestem trochę #!$%@? przerażony
  • 17
@RemindMe: Hej, zrób test czy możesz przejść na palce stopy i na piętę. Z tego co się orientuję to przy braku czucia przy przepuklinach od razu powinieneś iść na zabieg. W Krk wstawiają śruby w kręgosłup (mikrodiscektomia endoskopowo nie jest praktykowana, zakładam że szpitale gorzej na tym wychodzą - na zasadzie lepiej amputować nogę niż ją leczyć). W szpitalu Dietla przy błoniach jest znany neurochirurg Chrzanowski, który specjalizuje się w tego
@RemindMe Dzwoń po pogotowie, powiedz, że się przewróciłeś i nie masz czucia w nodze. Nie ma opcji, żeby wtedy nie przyjechali, podejrzewając uraz kręgosłupa. Nie odwiozą Cię na sygnale, ale powinieneś trafić z miejsca na oddział. Przynajmniej tak z doświadczenia mi się wydaje, kiedy w podbazie poślizgnęłam się na schodach, równo zarypałam kością ogonową i ze zwyczajnego bólu nie byłam w stanie ruszać nogami.

Wołaj i dużo zdrowia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RemindMe: Służba zdrowia w tym kraju #!$%@? jego mac.

Wałcz o swoje. Już mnóstwo takich historii słyszałem że gdyby ktoś nie postawił na siebie i swoje przeczucie to skończyłby jeszcze gorzej

Powodzenia i zdrowia!
@Atreyu: @Mantou: @MMARS: @7160: @pieczarrra: dziekuje wszystkim za pomoc, nie pisałem, bo miałem pare rzeczy. Po pierwsze zadzwoniłem na karetkę, ale do domu: przyjechali ratownicy, dali mi zastrzyk przeciwbólowy (kręgosłup boli ze aż szkoda gadać) i powiedzieli, ze mogą mnie zabrać do szpitala i na 100% mnie przyjmą ale raczej nie na oddział neurochirurgii, bo one podobno w Krakowie w weekend nie robią zabiegów i nie przyjmują
@MMARS: @Atreyu: a co w sytuacji jak takich jak on jest 50 osób a oddział ma 30 łóżek? Co lekarz ma do tego. I co to lekarza obchodzi. Ma go położyć na ziemii czy na krześle ma spędzić najbliższe 3dni w poczekalni.

Skoro odmówili to mieli powód. Albo brak miejsc albo nie jest to stan zagrażający życiu.

Sami sobie zgotowaliscie ten los.

@RemindMe: szukaj innych oddziałów: Sosnowiec, Bytom, Katowice,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RemindMe: przepuklinę krążków międzykręgowych zdiagnozowali mi ponad 10 lat temu ale zabiegi operacyjne wręcz odradzali, bo grzebanie w pobliżu rdzenia kręgowego jest niebezpieczne. Chyba, że już dziś medycyna robi to inaczej, albo Twój przypadek jest trochę inny. Mi wystarczyły same ćwiczenia i sposoby na siadanie/wstawanie na krzesło/łóżko itp. największą ulgą jest leżenie na brzuchu. Robiłem też "pompki" ale nie takie normalne tylko przy całkiem rozluźnionych mięśniach pleców, chodzi o to by
@RemindMe: elo kolego, jestem po mikrodiscektomii. Jeżeli nie masz czucie w nodze lub masz problemy z wypróżnianiem się lub oddawaniem moczu, to zazwyczaj przesłanki do bardzo pilnej operacji - w innym przypadku nerw może zostać trwałe uszkodzony. Polecam leżeć, nie wystawać bez potrzeby i spróbować doczekać do przyjęcia na oddział neurochirurgii. Jeżeli nie zostaniesz w trybie pilnym przyjęty do leczenia operacyjnego, w co raczej wątpię, to czeka Cię rehabilitacja, jeżeli po
@balbezaur: ja rozumiem, ze są sytuacje w których lekarz fizycznie nie ma się mną jak zająć. Ale tutaj żaden z lekarzy nie spojrzał ani na mnie, ani nawet na wyniki badań. Oni nie mogą wiedzieć, czy stan zdrowia nie zagraża życiu, bo nikt z nich tego nie przebadał. Ortopeda, który wczesniej zlecił rezonans, był jedyna osobą która zna mój stan zdrowia i która przeprowadziła wywiad. Słuchaj, ja się przespałem i stan
@RemindMe: Jeżeli nie będziesz mógł się wypróżnić/oddać moczu (lub zrobisz to bezwiednie) to jechałbym na SOR lub dzwonił po karetkę - nie koniecznie przyspieszy to sprawę, ale musisz zabiegać o to by Cię przyjęli i odbraczyli nerwy jak najszybciej. Czemu jest to takie ważne? Dlatego, że jeżeli Twoje nerwy będą uciśnięte to takiego stopnia, że nie będziesz mieć czucia w ogóle, to szybko ulegną uszkodzeniu, które może być trwałe. Im dłużej
@RemindMe: Nie zrozum mnie źle. Nikt z lekarzy nie chce Twojej krzywdy. Po prostu nie zwalaj winy na lekarzy. Nikt nie chce bardziej Cię narazić niż Polacy przy urnach wyborczych. Spróbuj oddział ortopedii w Sosnowcu SW Barbary szpital.

Stąd te 100 000 nadmiarowych zgonów. Bo zamyka się szpitale i oddziały zmniejsza liczbę łóżek.