Wpis z mikrobloga

Chyba faktycznie coś się dzieje na rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pół roku temu jeden z dużych deweloperów otworzył inwestycję koło mnie, fajne bloki itd. Chcieli około 7000 zł za metr, co było jak na tamtejszą lokalizację dość skandaliczne - rynek pierwotny stał w okolicach 5000 - 5800. Zadzwoniłem, bo byłem zaintersowany ale po usłyszeniu ceny zrezygnowałem. Wczoraj do mnie dzwoni przedstawiciel dewelopera, czy nie jestem zaintersowany - 6300 za metr i mogą jeszcze z ceny zejść. Czyżby bańka pękała? #nieruchomosci #mieszkania
  • 17
  • Odpowiedz
@RussianBoi2: sądząc po cenie, to jakaś dziura, nikt nie powiedział, że w dziurach ceny nie będą fluktuować.

Wykopki pisząc o pękniętej bańce mają na myśli mieszkania w centrum Warszawy po 4500/m2
  • Odpowiedz
@RussianBoi2: no to musi byc male miasteczko i tez musiałbyś sprawdzić jak cena ma sie do zarobków. Ja mieszkam w miasteczku 7k mieszkancow i prześledziłem sobie ceny mieszkań co do średnich zarobków i wychodzi na to, ze nawet "na szczycie bańki" jest nadal najtaniej od 20 lat.
  • Odpowiedz
@RussianBoi2: to tez zależy jakie perspektywy ma to miasto. Ja mam 20km od siebie miejscowość 70k i 30k mieszkancow, w tym 30k powstaje firma na firmie, buduja obwodnice, leci autostrada i ceny za metr sa w okolicach 8-9k za metr, a w 2x wiekszym miejscie po 6-7k.
  • Odpowiedz
@RussianBoi2: deweloperzy z zasobami gotówy od jakiegoś czasu sami sobie sprzedaja do spólek celowych i tym samym Znikały mieszkania za rynku - to jest sposób na spowolnienie sprzedaży, statystyki w gus nie spadaja co leprze mieszkania ida na kolejne lata po drozszej cenie.

obecnie tak jada od 1.5 roku - ale środki zawsze sie kończą

Zobacz raport NBP 2 kw 2021 rynek w jak pierwotny to albo RW jest nieoszacowany albo RP jest
  • Odpowiedz
Jeśli to Katowice, to nie. Jeśli nie Katowice, to pewnie tak.


@fegwegw: w Aglomeracji Śląskiej jest DŚK oraz generalnie bardzo dobry dojazd samochodem. Oczywiście w porównaniu do takich miast jak np. Warszawa. Jak ktoś dojeżdża samochodem, to może mieszkać w mniejszym mieście, a i tak w max 30 min będzie wszędzie.
  • Odpowiedz
@RussianBoi2:
A duży deweloper czy mały? Czy ma inne inwestycje u Was w mieście?
Zawsze było tak, że jak deweloper zamykał inwestycje w danym mieście to na koniec obniżał ceny ostatnich mieszkań żeby szybko sorzedać zamknąć biuro sprzedaży itp
  • Odpowiedz
czy miasto aglomeracji śląskiej to dziura?


@RussianBoi2:
Ej bez obrazy ale z perspektywy reszty Polski to raczej tak ;) ja nigdy nie słyszałam żeby na Śląsku poza Wrocławiem było cokolwiek innego niż kopalnie, kluski z sosem, biedaszyby i familioki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale ze spadkiem ceny to informacja ciekawa. Może jednostkowo przestrzelili początkową cenę? A może początek trendu, kto wie ;) ja na razie ceny
  • Odpowiedz
deweloperzy z zasobami gotówy od jakiegoś czasu sami sobie sprzedaja do spólek celowych i tym samym Znikały mieszkania za rynku - to jest sposób na spowolnienie sprzedaży, statystyki w gus nie spadaja co leprze mieszkania ida na kolejne lata po drozszej cenie.


@dzikuZplasriku:
Skąd takie info? Szukam mieszkania chyba właśnie „co lepszego” bo dużego i na fajnym piętrze i mam wrażenie, że takie mieszkania żeby kupić to trzeba mieć znajomości
  • Odpowiedz
Ej bez obrazy ale z perspektywy reszty Polski to raczej tak ;) ja nigdy nie słyszałam żeby na Śląsku poza Wrocławiem było cokolwiek innego niż kopalnie, kluski z sosem, biedaszyby i familioki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Śmiej się śmiej, ale w Gliwicach jest prężnie działająca Polibuda oraz firmy informatyczne, które wyrosły dookoła niej. Może nie jakoś super, ale też nie ma co narzekać. No i odległość z Katowic
  • Odpowiedz