Wpis z mikrobloga

Planujemy z różową zakupić kotka rasowego, obecnie zastanawiamy się nad 4 opcjami
1) Cornish rex
2) Devon rex
3) Sfinks
4) Orientalny krótkowłosy

Wybór padł na rasowca ponieważ na czas około pół roku mieliśmy zwykłego dachowca na przechowanie i nie byłem w stanie wytrzymać z ilością siersci jaką gubił (nawet przy czesaniu kilka razy w tygodniu). Głównym problemem z dachowcem było to że mam lekką alergię i jak kot pakował się do łóżka w okolice poduszek to rano wstawałem zasmarkany i z swędzącymi oczami.

I tu teraz pytanie do ludzi którzy użytkują którąś z wymienionych ras. Czy możecie proszę uchylić rąbka tajemnicy jak to wygląda z pielęgnacją tych ras i obcowanie z nimi na codzień? Rozmawialiśmy już z kilkoma hodowcami na różnych wystawach ale chciał bym zebrać trochę innych niezależnych informacji.

oczywiście jeśli ktoś ma propozycje innych ras które mają bardzo krótką sierść (lub jej nie mają) to też chętnie posłucham.

#koty #rasowekoty #kot #pytanie #cornishrex #sfinks #devonrex #orientalnykrotkowlowy
  • 2
@somskia doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Wiem że to nie sierść uczula ale ślina. Głównym problemem dla mnie była wszechobecna sierść. Z resztą niedogodności jestem w stanie żyć :)