Wpis z mikrobloga

Pracuje 3 lata jako Dev i myślę o przejściu na DevOps ze względu na te #!$%@? Sprinty i podświadome wymuszanie na mnie deklaracji że coś skończę w max dwa tygodnie, lub parę dni za pomocą Story Pointow. Pracował ze mną DevOps w dwóch firmach i za każdym razem nie brał udziału w Sprintach i wycenach. Jak to u Was wygląda? Czy Devops bierze udział w Sprintach?

#devopsiarz #devops #pracait

Czy Devops bierze udział w Sprintach?

  • Nie 48.8% (21)
  • Tak 51.2% (22)

Oddanych głosów: 43

  • 14
@jaca_66: To zależy od firmy. Każda, w której pracowałem chciała robić planowania dla devopsow, sprinty itp. Ja raczej miałem zawsze tak, ze zatrudniałem się na początku projektu, wiec było dużo rzeczy, które się psuły i trzeba było poprawiać. W rezultacie zawsze po tym jak od X sprintów nie dowieźlismy wszystkiego następował switch na kanbana. :)

Większym problemem jak masz zespół devopsow i rozbudowany projekt jest synchronizacja zadań. Np. zespół dev1 ma
@jaca_66: tak, DEV cholernie ciśnie na nas żebyśmy uczestniczyli jak najbardziej w ich sprintach i deklarowali się kiedy co dostarczymy.

To nie działa, nigdy nie działało, im bardziej się uginamy i więcej im dajemy elementów ich typowej pracy tym gorzej nam pracować i mniej dostarczamy.

To miałoby sens jakbym mój zespół nie istniał i każdy z nas był wewnątrz zespołu developerskiego, ale fakty są takie że tak nie jest :P U
@jaca_66: zazwyczaj u nas wygląda to tak, że jako devops tworze sobie jednego taska pod tytułem "infrastructure" i mówie wyraźnie - to mi zajmie tydzień/dwa/trzy proszę mi nie przeszkadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
często odpuszczam sobie znaczną część scrum eventów bo to mi po prostu zabiera zbyt dużo czasu, a i tak rzadko pracuje z zespołem bo infra nie jest zalezna od designów i endpointów w api
@jaca_66: ale to ja sobie sam to wypracowałem bo byłem w 4 projektach naraz i powiedziałem albo robie devopsy albo sie bawie cały tydzień w scrum eventy. Wiem że w innych projektach gdzie jest kupa czasu na wszystko devopsi normalnie uczestniczą w sprintach itd. ale nie wiem jaki to ma sens bo i tak dużo tasków spada i psuje metryki, chyba że ktoś to dzieli na jakieś małe kawałki - tylko