Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 398/150
Ermenegildo Zegna Z Zegna Milan (2016)

Uwielbiam takie perfumy jak Z Zegna Milan. Wąchasz je w ciemno, myślisz, że to pewnie jakaś droga nisza, a okazuję się, że to zapach za stówke z hakiem, a czasem bywający w rzutach nawet i w cenie koło 80 zł. Podobny WTF miałem z innym figowcem - Salvatore Ferragamo pour Homme, którego 100 ml można było kupić za niecale 80 zł. Na dziesiątki perfum opartych na fidze to te najtańsze okazały się najzajebistsze. Z Zegna Milan wpada nagle i znienacka do mojego prywatnego topu ulubionych ostatnio perfum.

Zaledwie 3 składniki wystarczyły żebym się w nich zakochał. Figa, drzewo sandałowe w bazie i szałwia w sercu. Fige ciężko tu zdefiniować, bo nie jest ona na pewno świeża jak w pour Homme Salvatore Ferragamo, a mocno zielona i surowa od szałwi, oraz delikatnie słodka jak dżem z tego owocu. Pachnie to mega ciekawie, niszowo, czuć zdecydowane akordy drzewne, a sandałowiec nie wydaje się mleczny czy kremowy jak zwykle, a jest tu tylko podkreśleniem drzewnego klimatu tej kompozycji. Wraz z szałwią studzą słodycz i dodają charakteru przez co mamy do czynienia z czymś niebanalnym. Jak na pozycje tanią i mainstreamową to jestem w szoku.

Parametry są rewelacyjne. Zapach zostawia ogon i wcale nie potrzebuje do tego jakiejś nadzwyczajnej aplikacji. Wystarczy 4-6 shotów i będziemy czuć je długo i całkiem mocno. Na nadgarstku utrzymuje się niewyobrażalnie długo i dochodzi do 12 godzin, pachnąc wyraźnie. Wiem, że mija się to trochę z opiniami w necie i być może po prostu tak moja skóra świetnie na niego reaguje, ale daje mu za trwałość 9.

Uniwersalność ogromna i mógłbym nawet zasugerować zakup w ciemno co zwykle odradzam. Tak jak większość perfum figowych tak i te mogą być używane zarówno przez facetów jak i kobiety. Do tego ich charakter pozwala na używanie ich każdą porą roku i podczas upałów i mrozów. Jeśli miałbym oceniać uniwersalność to byłoby to między 9 a 10, czyli kolejna wysoka nota.

Stosunek jakości do ceny fenomenalny. Nawet jak sobie sprawdzimy perfumehub gdzie wykresy pokazują, że wcale nie tak dawno był dostępny za 83 zł, to obecne 160-180 zł ciągle jest zajebistą ceną za ten produkt. Słodko, naturalnie, drzewnie, charakternie. Perfumy te podobają się też otoczeniu, a przynajmniej temu mojemu więc jeśli ktoś chce kupować w ciemno to nie będzie to bardzo zły pomysł. Z ewentualną sprzedażą też nie byłoby problemów. Jedno z moich największych odkryć tego roku. Hidden gem.

zapach: 8,5/10
trwałość: 9,0/10
projekcja: 7,5/10
cena: 165 zł za 100 ml. Widywany na hubie za 83 zł :)
dr_love - #perfumy #150perfum 398/150
Ermenegildo Zegna Z Zegna Milan (2016)

Uwie...

źródło: comment_1634186519ZKAxSTS6buUbXrTlBAethu.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@dr_love: no i #!$%@?, zachęcił. Wiem, że napisałeś o dużej uniwersalności i o tym, że nadaje się na każdą porę roku, ale mimo wszystko jest to zapach, który najlepiej sprawdzi się w cieplejszych porach roku, prawda?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dr_love: Uwielbiam figowego Dune, wiec to samo pytanie co kiedys - czy Milan jest choc troche podobny? Niezależnie od odpowiedzi i tak namowiles na blinda ;]
  • Odpowiedz
@ruski_czoug: > co to jest ten hub? W ktorym sklepie aktualnie kupic zeby nie byl jakis podrabianiec?

perfumehub.pl taka wyszukiwarka perfum w najlepszej cenie w zaufanych sklepach, coś jak perfumomaniak.pl. Pewnie tez można sprawdzać archiwum cen sprzed roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dr_love: jak lubisz figę to koniecznie sprawdź Elizabeth Arden Fig Tea, za smieszne pieniądze mamy zapach, który mógłby być sprzedawany conajmniej 10 razy drożej, tylko dla niektórych może skręcać w zbyt damskie rejony.
  • Odpowiedz
@ruski_czoug: Na tych stronach, które podałem są zaufane i sprawdzane sklepy. Warto sprawdzić na obu, bo czasami jedna czy druga nie łapie wszystkich ofert. A elnino, które Ty wkleiłeś to jeden z większych sklepów z bardzo dobrymi cenami i szerokim asortymentem. Polecam.
  • Odpowiedz
@dr_love: mówisz o uniwersalności do sytuacji, a jak wygląda sprawa wieku? Nie jest to zbyt poważny zapach? Będzie odpowiedni dla 20. (paro) -latka, czy zbyt poważny? :)
  • Odpowiedz