Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytanie Mirkowi programiści, jest taka sprawa. Mam jakieś podstawy C++ opanowanie (1 tom Symfonii) i jestem na pierwszym roku informatyki. C++ uczyłem się sam, ale trochę już minęło odkąd ostatnio coś zrobiłem w tym kierunku - wiadomo, najdłuższe wakacje w życiu, wcześniej matura, itd. No, a teraz wlewają mi do głowy Pascala, który przyda mi się tak samo, jak historia sztuki, z której też mam wykłady. Nie mam zamiaru tracić roku tylko na język, którego nigdy nie wykorzystam, dlatego mam pytanie - przerobić Symfonię do końca i brać się poważniej za C++, czy np. pójść w jakąś Javę pod Androida, czy coś innego? W czasie studiów chcę wziąć się za naukę samodzielnie konkretnie, bo papierek mi się pewnie nie bardzo przyda, jeśli będę miał umiejętności wyniesione tylko z uczelnie w zakresie programowania. Zatem, jakie są teraz trendy, jeśli chodzi o języki programowania? Jest sens brać się od zera za aplikacje na platformy mobilne, czy rynek jest nie warty zachodu? Nie jestem w temacie za bardzo, dlatego pytam Was. :)
  • 24
  • Odpowiedz
@Ricz: Moim zdaniem sam musisz zadać sobie pytanie w jakim środowisku siebie widzisz za parę lat. Teraz ciężko o dobrego front-endowca bo rynek zapychają hindusy chcący rypać za 1$. Front-end fajna zabawa i polecałbym zacząć od tego (chociaż trochę zaspałeś, bo już studia, ale....). Jak się nie spodoba, przeskoczyłbym na coś back-endowego pokroju Pythona, Rubiego. To dopiero fun. W moim odczuciu wybieranie języka z jakim teoretycznie mam pracować przez najbliższe
  • Odpowiedz
@latajacy_pomidor: Ale ja właśnie nie patrzę na tą sprawę przez pryzmat kasy w przyszłości. Zastanawiam się, co będzie ciekawsze, w czym dojdę dalej pisząc samodzielnie po godzinach. W tej kwestii pewnie lepszy będzie wybór programowania pod Androida niż klepanie dalej C++. Raczej skłaniam się ku Javie, bo na platformy mobilne zawsze przy dobrym pomyśle można coś fajnego stworzyć, a przy dużych aplikacjach na PC pewnie nie jest tak kolorowo. Nie
  • Odpowiedz
@Ricz: Średni. Zleceń na wszystko jest mnóstwo. Pierwsze lepsze odesk.com. Możesz klepać pojedyncze rzeczy lub kontrakt skądkolwiek. Myślę, że jeśli uparłeś się między c++ a javą to powinieneś spróbować obydwu i zobaczyć czy poczujesz bluesa. Ostatnio słyszałem że C++ jest bardzo przyszłościowy - zwłaszcza jakaś nowa wersja, to jest w cenie. Ja bym zaglębił się w Javę i to nie tylko Android. Pamiętaj, że jak będziesz dobry to praca sama
  • Odpowiedz