Wpis z mikrobloga

  • 1405
To jest niesamowite że te zdjęcia dzielą 3 miesiące, dokładnie w lipcu postanowiłam udać się do dermatologa. Od lat miałam trądzik, którego nie potrafilam na własną rękę wyleczyć. Wydawało mi się że z wiekiem mi przejdzie, ofc tak nie było. Trafiłam na super dermatolog, która od razu dała mi antybiotyk i wskazówki jak dbać o moją tłustą skórę. Nie dość że dziś mam prawie idealną cerę to jeszcze mniej zbiera się sebum. Jeszcze zostało mi usunięcie kwasami blizn i mogę przestać używać podkładów i pudrów ( ʖ̯) Co więcej te leczenie nie kosztowało mnie krocie.
Na pierwszej wizycie zapłaciłam:
130 zł za wizytę lekarską
~ok.200 zł leki : Tetralysal i Acnelec w kremie

Na drugiej wizycie:
130 zł wizyta
170 zł leki : Tetralysal I Acnelec w żelu

Ogólnie to antybiotyk zażywałam przez 3 miesiące. Przez pierwszy miesiąc brałam dwa razy na dobę, później pani dermatolog zmniejszyła mi o jedną na dobę. Do tego zalecała żeby przemywać twarz rano i wieczorem emulsją- Cetaphilem EM, co uważam że dla mnie to jest najlepszy produkt do twarzy, nie kosztuje miliony monet a potrafi zdziałać cuda. Oczywiście antybiotyk brałam z cynkiem. Ograniczyłam mleko i inne produkty mleczne oraz słodycze (przynajmniej na wieczór).
Na zdjęciu po prawej mam lekki krem BB.
Zachęcam do leczenia trądziku i nie bagatelizowania tak jak ja to robiłam. Byłam mega głupia i jednocześnie było mi szkoda kasy, a nie zdawałam sobie sprawy ile wydawałam na "eksperymentalne" maści, leki, toniki itp. Które nic mi nie dawały.

#tradzik
Efka585 - To jest niesamowite że te zdjęcia dzielą 3 miesiące, dokładnie w lipcu post...

źródło: comment_163413522184rCuXq1F5hvPJjrk3NgKI.jpg

Pobierz
  • 240
@austra: Może kiedyś się zdecyduję, choć od kosmetyczek staram się trzymać z daleka. Dermatolog proponował mi jeszcze laserowe usuwanie blizn ale w tamtym czasie jeszcze mówił, że może być na to za wcześnie. Już sporo czasu minęło, więc pewnie byłoby już w porządku ale jakoś nie widzę dużego sensu (nie szkoda mi kasy).
@Efka585: Ale efekty! W ciemno bym napisał, że to kosztowało jakieś 1,5k, a wyszło wcale nie tak drogo.

Może zrobisz podobny wpis na tagu przegryw ew. na jakimś babskim tagu dla zasięgu? Zakładam, że sporo osób poddaje się na starcie, a mogą spróbować tak jak Ty na jednej/dwóch wizytach u dermatologa i pozbyć się tego problemu.
@kubaklodz napisałam że krem bb, ale te kremy nic nie kryją. Używam go bo fajnie nawilża skórę. Mogę podesłać później całkowicie bez niczego, ale nie będzie różnicy. Skóra zrobila się taka matowa.