Wpis z mikrobloga

Zabezpieczacie jakoś obiektywy od aparatów w iPhone 13 pro max? Mam niby obudowę otterbox defender i nie wystają nawet ale mimo wszystko zastanawiam się czy jakoś tego nie zabezpieczyć. #iphone #apple #ios
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach



@som3one: Ja jednak nie zabezpieczam w 13Pro Max, podobno są szafirowe więc może je zarysować tylko diament. Polecam jednak okleić jeszcze folią boki i tył gdyż stal potrafi się mocno rysować nawet w etui :)
  • Odpowiedz
@xzxzz: @som3one: Jeżeli mówisz o analizie aparatu od JerryRigEverything, badaniem kompozycji tych szkiełek za pomocą XRF udało mu się dojść do konkluzji, że wierzchnia warstwa obiektywów faktycznie jest pokryta szafirem, dopiero głębiej mamy do czynienia ze szkłem, co szczerze nie powinno robić nikomu żadnej różnicy w warunkach użytku codziennego, bo nikt nie będzie specjalnie rysował aparatów używając narzędzia 8/10 w skali Mohsa.
Na poparcie tych słów mam jedynie
  • Odpowiedz
@som3one: Jasne nie ma problemu. Jeżeli to twój pierwszy iphone, to musisz wiedzieć, iż to są cholernie dobrze wykonane telefony. Bardzo ciężko im zaszkodzić, chyba, że się bardzo starasz ;) Mój telefon tyle złego przeszedł ze mną (imprezy, zalania, nieszczęśliwe wypadki, loty z wysokości) a mimo to dalej wygląda jak nówka (oczywiście mam szkło ochronne na wyświetlaczu + case), ale podejrzewam, że nawet pomimo tych zabezpieczeń, większość telefonów spokojnie by
  • Odpowiedz
@xzxzz: jeżeli zwrócisz uwagę na film, on sam przyznaje, ze te rysy to są mikroskopijne pęknięcia. Już wielokrotnie zarzucano mu w tych testach, że używa nieproporcjonalnie dużo siły i on tego nawet nie rysuje, tylko wręcz łamie. Przypomnijmy sobie, że warstwa szafiru jest bardzo cienka w tych aparatach, nieproporcjonalnie do zegarków gdzie cała szklana tarcza jest wykonana z szafiru.
  • Odpowiedz
@xzxzz: i dlatego również zwracam uwagę na fakt, że w domowych warunkach nic nie popsuje tych obiektywów. Szafir przez swoją twardość jest bardzo łamliwy, a przez wzgląd na jego cienka warstwę w iphonach myśle, że nawet 5/10 doprowadziłoby do takiego stanu ten aparat, jeżeli mocno przyciśniesz.
  • Odpowiedz
@xzxzz: tester kamieni szlachetnych i XRF (bardzo zaawansowana i laboratoryjna metoda badania składu surowca) potwierdziły ze to jest szafir, wiec nie wiem co próbujesz podważać. W tym przypadku można chyba tylko metodologie przeprowadzonego eksperymentu z rysowaniem aparatu. JereyRigEverything nie ma żadnych kwalifikacji w tym aspekcie, jedynie skończył kierunek w college związany z biznesem bodajże, wiec nie brałbym każdego jego słowa za pewnik.
  • Odpowiedz
  • 0
@Furmik dzięki za zwrócenie uwagi, mój komentarz nie miał też na celu jakiegoś ataku, także mam nadzieję, że tak go nie odebrałeś. To co mówisz zapewne jest prawdą, natomiast nie zmienia to faktu, iż stwierdzenie "szafirowe szkiełko aparatu" jest po prostu błędne. Jest to szkło pokryte cienką warstwą rzekomego szafirowego szkła. Takie samo rozwiązanie jest obecne też w Xiaomi mi 9, którego aktualnie używam i rzeczywiście po ponad dwóch latach używania
  • Odpowiedz