Wpis z mikrobloga

#studia
#koronawirus
#studbaza
Studiuje informatykę, jestem jakieś około 9h od domu i siedzę z miernym lapkiem. Jak narazie żyje ale ciężko na nim cokolwiek robić, oryginalny plan był taki że posiedzę z nim miesiąc i wrócę, ale zaczynam się zastanawiać czy to nie jest odwlekanie. Jak myślicie?

Wysyłać kurierem kompa do miasta studiów?

  • Wlecz, nie ma opcji że będą zdalne 45.0% (27)
  • Zaraz walnie więc wytrzymaj z laptokiem 55.0% (33)

Oddanych głosów: 60

  • 17
@Bagieta997:
Jeśli masz tam jakieś ważne pliki mamy, to zagraj to na jakąś pamięć zewnętrzną i tyle. Podejrzewam że mama poza przeglądarką i tak wiele nie robi, a to obojętne w jakim systemie. Linuksy też masz z jakimś środowiskiem graficznym, więc to nie taki ból znowu
@Bagieta997: na staruszku przeinataluj system na linuksa, powinno go to trochę ożywić


@moll: Dokładnie!
Ja używam szrota kupionego w lombardzie za 100PLN (Fujitsu centrino DUO) jako kompa do netu/YT/Netflixa.
Dysk wymieniony na SSD 500GB, 2GB ramu. Wymieniona klawiatura na nową za 20 PLN
Zainstalowany na tym Linuch Mint 18. Maszynka zapie*rdala lepiej niż różowej korpo-dell AD.2019.

@Bagieta997: Serio! Obczaj Minta! Ja zawsze gardziłem Linuxem. Ubuntu zbyt przypomina mi Maki których nienawidzę, ale od kiedy pobawiłem się Mintem (który trochę przypomina WIN xp) to za pingwina jestem w stanie napie*rdalać się na pięści xD
Szczególnie jeśli potrzeba komputera do internetu/meili/YT i kontaktu ze społecznością Wypoku xD