Wpis z mikrobloga

  • 7
1914 + 1 = 1915

Tytuł: Wołanie grobu
Autor: Simon Beckett
Gatunek: kryminał
Tłumacz: Robert Sudół
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ocena: ★★★★★★★★

Czwarta część przygód antropologa sądowego - Davida Huntera.

W tej części wracamy do Anglii i poznajemy kolejne fragmenty historii rodziny Davida i śmierci żony i córki, 8 lat przed wydarzeniami z tego tomu.
Na wrzosowiskach w Dartmoor turyści znajdują zwłoki. Biorąc pod uwagę stopień rozkładu, obrażenia i torfowe warunki, jest bardzo prawdopodobne, że są to jedne z nieodnalezionych zwłok seryjnego mordercy - Jerome'a Monka. David wchodzi w skład zespołu, który stara się rozwikłać zagadkę tych zwłok i bierze udział w wizji lokalnej Monka, w trakcie, której morderca podejmuje nieudaną próbę ucieczki.

Wracamy do teraźniejszych wydarzeń - 8 lat po odnalezieniu zwłok. David dowiaduje się, że Monk uciekł z więzienia i prawdopodobnie jego celem będzie pozbycie się wszystkich członków zespołu dochodzeniowego, który pomógł go schwytać i dodać kolejne zarzuty do odsiadki. David po raz kolejny staje się ofiarą.

Druga najlepsza część zaraz po 1 tomie. Kilka ciekawych zwrotów akcji, morderca z krwi i kości, bohaterowie, którzy mają coś za uszami, to wszystko razem tworzy bardzo wciągający i nieprzewidywalny kryminał. Miałem sobie odpuścić tą serię po 3 tomie, ale bardzo się cieszę, że naszła mnie ochota na kryminał i wybrałem właśnie ten, bo zdecydowanie było warto.

Gdyby ktoś chciał przeczytać ten akurat tom, to znajomość poprzednich tomów nie jest wymagana, powiedziałbym, że ten wyjaśnia chyba więcej z poprzedniego życia Davida niż wszystkie poprzednie razem wzięte.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
126/128
#bookmeter #czytajzwykopem #legimi
Pobierz ali3en - 1914 + 1 = 1915

Tytuł: Wołanie grobu
Autor: Simon Beckett
Gatunek: krym...
źródło: comment_1633967857Ygur5e6nSfOmhqLZhQKnXz.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) (2 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-11-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: kryminał, sensacja i thriller
Liczba stron książki: 368
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2018-06-03 - Użytkownik SunnO ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
... zobacz resztę fragmentów recenzji (1) na: upolujksiazke.pl

Podobne książki: