Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Od czego zacząć przy diagnozie diesla. Po dłuższy postoju muszę go dość długo kręcić aby odpalił. Jak ciepły silnik to odpala bez problemu. Akumulator ma rok, mam błąd odnośnie układu paliwowego. Gdzieś tam w głowie już jestem gotowy, że, zdechly wtryski. Co mogę zrobić sam? 2,0hdi 140km #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zmudeg: nie musisz straszyć, wiem z czym to się wiąże. Dwa lata temu kupiłem to auto. Miesiąc po kupnie auto zgasło samo z siebie i na lawetę. Zdechła pompa, załatwiła wtryski. Cała regeneracja z czyszczeniem układu i robocizna 4k. Wtedy to bolało bo wydałem na auto więcej niż planowałem. Tylko wtedy mieszkałem w miejscowości w której mialem pracę. Teraz dojeżdżam 60 km e dwie strony. I jestem w dupie. A od
@who_yo_vy: jeżeli świece nie były wymieniane, pierwsze do sprawdzenia. To że kontrolka świec świeci i jak długo nie ma znaczenia, świece grzeją dłużej niż kontrolka, robią przerwę i po odpaleniu znów dogrzewają. Ewentualnie przekaźnik.
Na początek spróbuj chwilę dłużej poczekać po przekręceniu kluczyka(czy przycisku) w pozycję "zapłonu" i zobacz jak odpala.