Wpis z mikrobloga

Serwus!

Takie staromodne przywitanie jest jak najbardziej na miejscu, bo tym razem bierzemy na warsztat powieść naszego dzieciństwa - "DO PRZERWY 0:1". Fantastyczna opowiastka, cztery kamienie, brameczka, piłka nożna, przygody, Paragon, wszystko takie urocze, barwne, dziecięce, niewinne. Idealna propozycja na kolejny odcinek Tetryków Minus Mini Mikro (przeciwieństwo popularnych odcinków typu "Plus", "Extra", "Bonus").

TYLE ŻE NIE!

To historia o głodzie, alkoholizmie, brudzie, porwaniach, pożyczkach od gangusów i biciu dzieci. I złodziejstwie. Nie mam pojęcia jakim cudem czytałem to dwadzieścia razy w dzieciństwie i dwadzieścia razy traktowałem to jako wesolutką awanturniczą historię o młodych piłkarzach, ale Leszek miał podobne wrażenia, więc to chyba rodzaj jakiejś hipnozy ze strony Adama Bahdaja.

Tak czy owak - zdaje mi się, że unieśliśmy temat, a przynajmniej spróbowaliśmy się z nim godnie zmierzyć. Recenzja Do przerwy 0:1. Zapraszamy.

Tag do czarnolistowania: #tetrycy

Tagi tematyczne: #pilkanozna #weszlo #ligaminus

Link:
Jakub_Olkiewicz - Serwus!

Takie staromodne przywitanie jest jak najbardziej na mie...
  • 9
@Jakub_Olkiewicz: Oj, coraz bardziej mi podpadasz jeśli szkalujesz "Do przerwy 0:1". To jest historia o chłopaku o trudnym pochodzeniu który chce zwyczajnie grać w piłkę. I pamiętaj że Paragon nie ukradłby piłki gdyby nie zachorowała mu matka. Nie szkaluj tej książki.