Wpis z mikrobloga

hej mirki, czy ktoś używa attenuatora firmy Harley Benton? Jestem zainteresowany jego zakupem, a opinie jak to z HB - są różne. U mnie podłączony byłby pod engla gigmastera 30 wraz z kolumna 2x12, więc nie byłby to opór jego możliwości, bardziej chodzi mi o kompresję, ucinanie, czy inne niechciane efekty. Czy ktoś ma jakieś opinie?

#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa
oL3kkkk - hej mirki, czy ktoś używa attenuatora firmy Harley Benton? Jestem zainteres...

źródło: comment_1633877361nEIPvfVQagob9ap7ndMgon.jpg

Pobierz
  • 3
@oL3kkkk: Opinie są różne, ale mimo tych roznic tania chińszczyzna zawsze będzie tanią chińszczyzną.
Pytanie tylko co konkretnie chciałbyś uzyskać stosując atenuator przy tej konstrukcji? Zepsuł ci się potencjometr od master volume?
@oL3kkkk: Szczerze to nawet nie mam w planie. Zastanawia mnie jedynie twoja koncepcja, co chcialbys uzyskac atenuatorem, zanim byc moze niepotrzebnie wyrzucisz kase. Koncowke pracujaca w bardziej nieliniowej czesci charakterystyki? Headroom, ktorego tym lampom zawsze brakowalo? A moze nasycone trafo, kompresja i magia z impedancja?
Troche sie boje, ze tranzystorowy preamp chcesz ratowac nasyceniem koncowki, z tym ze te lampy przy tej mocy maja zapas i efekt bedzie subtelny, a roznica