Wpis z mikrobloga

Dobrze działa Wam #androidauto i #carplay w Waszych #samochody? U mnie w #opel Astra K dość często zrywa połączenie. Przeważnie przerywa na 3-4 sekundy, po czym samo wraca, ale czasami muszę odłączyć kabel i podpiąć go jeszcze raz, żeby samochód znowu wykrył, że Android Auto jest dostępne. Zauważyłem, że ten problem występuje u mnie zazwyczaj jak wjadę w jakieś nierówności i trzęsie samochodem, ale potrafi też rozłączyć się na równej drodze w totalnie losowym momencie. Sprawdzałem różne telefony (OnePlus 7, OnePlus 6T, iPhone 12 Pro) oraz różne kable (fabryczny od Apple, fabryczny od OnePlus'a i niby jakiś dedykowany do Android Auto polecany na którymś z forów: https://allegro.pl/oferta/kabel-android-auto-usb-c-90-cm-10251856324 ) i problem zawsze występował. Ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Nie wiem czy w ogóle jest sens jechać z tym do ASO. Zwłaszcza, że samochód nie jest już na gwarancji.

#motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
@96431e9dfa1a78af1aadcfcc744e7548: no właśnie nie powiedziałbym, że USB w aucie bo mam kabel mam na tyle długi, że przy gnieździe USB on się nie rusza - wystarczy małe poruszenie przy wtyku USB-C w telefonie i wtedy się rozłącza.

Oczywiście na krótszych kablach też próbowałem, oryginalnym z Samsunga - nie widać jakiejś specjalnej zmiany.

Wygląda to tak jakby Android Auto było jakoś specjalnie wyczulone na ruszaniu tym kablem we wtyku telefonu czy coś.
  • Odpowiedz