Wpis z mikrobloga

Czy na waszym Macbook też czasami kursor działa mniej płynnie? W ogóle czasami system wydaje się być mniej płynny. Na przykład przed chwilą śledziłem oczami kursor i ewidentnie klatkował, teraz jest już normalnie. MBA M1 16/512, mam otwarty tylko jeden pulpit, a odaplony Finder, Chrome - 1 okno z 5 kartami, 4 x bardzo malutki Excel 2019, Mail w tle. Trochę to wkurzające, jaka może być przyczyna tego problemu? Office podobno jest już zoptymalizowany na M1, mam oryginał, legalny, ze strony Microsoftu. Mam odpalone Rectangle i Dropover i CheatSheet a w Chrome kilka rozszerzeń takich jak ublock, sponsorblock i privacybadger.

Czasami tak się dzieje, jak uruchomię coś, co nie jest zoptymalizowane pod M1, teraz nie mam żadnej takiej apki. Mam też dużo wolnej pamięci.

Jak widzę, że problem występuje - teraz przy ruchu myszką (touchpad) wszystko idzie płynnie, a chwilę temu widzałem jak klatkuje.

Jakieś pomysły, sugestie, rozwiązania? Pracuję na baterii aktualnie.

#macbook #apple #pytanie #pytaniedoeksperta #macos
  • 5
  • Odpowiedz
@k__d: raczej nie jest to kwestia wydajności, M1 to potężny proc, ja mam Air z 2020 z gównoprockiem i3 i nawet po odpaleniu kilku programów nie mam żadnych ścin kursora, może to kwestia dysku?
  • Odpowiedz
@NerQa: @LubieSzaszylkiZLublina: @cherrz: Ja raczej myślę, że to któraś aplikacja wariuje - z tego co wyczytałem, w takiej sytuacji Apple radzi wyłączyć wszystkie ulepszacze, cleanery itp. - może ten Rectangle i Dropover coś mieszają.

W każdym razie, póki co, problem ponownie się nie pojawił, chyba reset wystarczyl
  • Odpowiedz