Wpis z mikrobloga

Mirki,
Szukam dla siebie telefonu na następne trzy lata, chciałbym by był dostępny w euro/media.

Ogólnie patrzyłem na ciekawe designem i osiągami w swoich półkach modele:
Iphon 13 Pro max 512
Xperia 1 iii
Xiaomi Mi 11i 8/256
Realme gt 5g 12/256

Głównie w androidzie interesuje mnie Snapdragon 888, w miarę dobry aparat, prosta nakładka (nie zmieniałem tapety od 3 lat, dzwonię z telefonu korzystam z aplikacji, przeglądarki, trochę gram, głównie używam map google i yanosika).

Z tego co wiem duży minus iphona to to że nie ma tych pływających nakładek jak w androidzie (nie wiem jak to się nazywa, to działanie w tle map i na wierzchu nakładka yanosika). Nie wiem jak bardzo bym mi to przeszkadzało w codziennym użytkowaniu.

Ogólnie próg wejścia jest niski, obecnie siedzę na Honor 8 frd-L19. Od początku jestem na androdzie, wcześniej miałem samsunga s3, przez ten telefon znienawidziłem Samsunga. Po 3 latach od zakupu nie dało się korzystać z tego telefonu. Plus widzę że bebechy ma Samsung #!$%@?.

Nigdy nie miałem iphona i trochę boję się wydać 10k+ na telefon i dodatki, jeśli rzeczywiście jest tak dobry to wezmę. Z tego co wiem po 3 latach powienien działać dalej płynnie, mój znajomy ma jakiegoś 4 letniego i dalej śmiga.

Mój Honor kupiony pod koniec 2018 i wymieniony na gwarancji na nowy pod koniec 2019 działa źle.

Zacinają się aplikacje jak chrome, messenger, facebook. Podczas pisania tego posta momentami ścina mi klawiaturę (zatrzymuje się na chwilę na jednej literce).

Jestem informatykiem działam w wdrożeniówce, lubię jak sprzęt działa płynnie, znam się na komputerach i laptopach.
Niestety kompletnie nie znam się na telefonach, często czytam na telefonie mangi, artykuły, chciałbym znowu zacząć słuchać muzyki.(mój telefon wytrzymuje bardzo krótko, ładuje go 2/3 razy dziennie, dlatego po wyjściu z domu nie mogę założyć słuchawek, bo później nikt się do mnie nie dodzwoni () ).

Czy warto czekać na iphona? Czy będą niedługo jakieś ciekawe premiery? Bo jak patrzę po modelach na euro, to nuda, jakieś bzdurne foldy i flipy. Cofamy się w rozwoju. Designem wyróżnia się realme gt 5g, jednak po Honorze jakoś nie jestem przekonany.

Miruny help. Bo niedługo będę miał stacjonarny smartfon xD


#pomocy #telefony #smartfon #iphone #apple #ios #android #realme #xiaomi #xperia
GajuPrzegryw - Mirki,
Szukam dla siebie telefonu na następne trzy lata, chciałbym by ...

źródło: comment_16337798036A6POWwZakI0au1xdJmLQC.gif

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GajuPrzegryw: iP13 w ogóle się nie opłaca, bo jest tym samym co poprzednik, osobiście mam tego Xioami już trochę czasu i jestem zadowolony, więc jak chcesz się słuchać ludzi z neta to bierz Ksiajomika
  • Odpowiedz
  • 0
@botellon ze sportem mam tyle wspólnego co pisowiec z myśleniem xD

@Norek00 xiaomi aparatem w stosunku do realme gt mnie skusił, ale wygląda średnio i jak na chińczyka 3k to tak średnio szczególnie że nie różni się wiele od realme.

Tylko że jakbym chciał brać nowy iphon 12 pro max to cenowo praktycznie w ogóle się nie różni od nowego. Jakieś 500-600zł a model nowszy na nowym procku.

Gdybym miał
  • Odpowiedz
  • 0
@Herato jestem zwykłym zjadaczem chleba. Zarabiam w okolicach 6k na łapę.

Jednak tak jak mówię dla mnie priorytetem jest 3 letnia płynność systemu jak i samego telefonu.

Mój zdycha kompletnie w 3 roku użytkowania już pomijając baterię to zacinanie się aplikacji przy 4gb ramu nie powinno mieć miejsca.

Nie widzę teraz żadnej alternatywy dla iPhona oprócz Samsunga. A Samsunga personalnie nienawidzę.
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: jakie 10k? Lul

Jak chcesz oszczędzić bierzesz 12, jak chcesz to dorzucasz 600 złotych i masz 13. Oba telefony są świetne i masz kilka lat wsparcia i płynnego działania.

Do tego watch se budżetowo albo 7 na wypasie lub łapanie 6 gdzieś na przecenach i z zegarka też się kilka lat cieszysz najmniej.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nie_znany iphone 13 pro max 512gb kosztuje 7199zł, zwykły aluminiowy applewatch 7 aluminiowy 45 kosztuje 2599zł. Do tego ładowarka, kabel, ewentualnie słuchawki to wychodzi około 12.5k

Zastanawiam się jeszcze czy rzeczywiście brać w tej opcji bo to jednak dwie wypłaty.
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: kurde, z ciekawości - wymieniłeś jakiś chiński sprzęt, czy starego Samsunga, chcesz coś lepszego i od razu rozważasz sprzęt za 12,5k z dochodem rzędu 6k..? może zwykłego 13? ew. bazowego Pro? ja rozumiem dobry sprzęt, też jestem ostatnim do zaglądania innym do portfela, ale spory skok rozważasz
  • Odpowiedz
  • 0
@jedermann mam spore oszczędności i wydatki na poziomie 1-1.5k.

Samsunga S3 miałem przez trzy lata od daty premiery.

Nie rozumiem, mam się stopniowo przesiadać? W sensie, no mogę, ale skoro mam możliwość od razu spróbować tego sprzętu, to czemu nie?
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: nie no, to jest Twoja decyzja i nic mi do tego. Moim zdaniem jak szukasz dobrego sprzętu, to możesz zajebisty kupić niekoniecznie od razu idąc w Pro Max 512... dla mnie Max to jeszcze większa cegłówka (już sam Pro jest ciężki), a dodawanie do 512.... cóż, może kręcisz faktycznie filmy komórką.
  • Odpowiedz