Wpis z mikrobloga

Mirki z #it pytanie jest. Czy po technikum informatycznym bez doświadczenia w branży (pomijając praktyki) warto aplikować na stanowisko specjalisty ds. IT ? Ogarniam takie rzeczy jak systemy, sprzęt i poniekąd sieci, bazy danych.
Nie umiem programować, ale jeśli chodzi o obsługę stron to dam radę, jeśli będę mógł się spokojnie wdrożyć. Obawiam się jednak że mogą na starcie wymagać ode mnie bycia specem. Firma do której chcę aplikować to niewielki zakład produkcyjny, żadne wielkie korpo, nic związanego z it.
Szkołę skończyłem 4 lata temu i od tej pory to głównie robiłem na produkcji i w innych gownopracach. Teraz robię butelki z plastiku na 4 brygady po 12h i czuję że moje cv nie ma podjazdu do konkurencji ( ͡° ʖ̯ ͡°).
#praca #pracait
  • 13
@baetky: jeśli po rozmowie stwierdzę, że dam radę a w pracy wyjdzie że niedomagam to stracę tylko aktualną pracę i bede musial znowu szukac jakiegos januszexu i wrócę do punktu wyjścia, pewnie za gorszą kasę
@LoordHagen: nie rób syfu w poprzedniej zebys miał furtkę do ewentualnego powrotu, w nowej bedziesz siedział na początku po 12h i sie uczył jak Cie wezmą i potem bedzie tylko lepiej. Ja tak miałem jak zmieniłem, dużo rzeczy do ogarnięcia to przez pierwszy miesiąc siedziałem po godzinach. Jak będziesz sie zastanawiał czy warto czy nie, to prędko pracy nie zmienisz
@baetky: z każdą kolejną dwunastką coraz bardziej czuję że warto. Co prawda dupa mi się nie pali, umowę mam teraz do czerwca i nie zarabiam tragicznie, jednak czuję że się męczę, poniekąd marnuję i to jedyna opcja żeby się rozwijać.
@LoordHagen: zobacz sobie serie kursów od comptia. Na yt znajdziesz za darmo. A+ jest właśnie takie ogólne dla technika. Polecam też network+. Jak chcesz się zagłębić bardziej w tematy to jak sieci to kursy do certa CCNA, jak linux to RHCSA, jak windows to MCSA Windows Server.
R.....W - @LoordHagen: zobacz sobie serie kursów od comptia. Na yt znajdziesz za darm...