Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, jest może ktoś z #radom lub okolic albo #informatyka kto mógłby mi pomóc z kompem? Siedziałem sobie dzisiaj i mi się zcrashowal, po czym jak go włączałem to wiatraki się załączają, ale nie daje w ogóle obrazu na monitor, myszka i klawiatura też nie świecą. Próbowałem już wszystkiego co mogę w miarę sam zrobić - wymieniałem baterie żeby BIOS zresetować, wypinalem kartę i próbowałem od razu do procka podpiąć monitor, ale ciągle nic się nie dzieje, a nie mam żadnego zasilacza ani karty innej skąd wziąć żeby sprawdzić co mogło paść :/
  • 8
  • Odpowiedz
@MagicMiki
Raz - jeśli podejrzewasz kartę graficzną, to dlaczego nie świeci myszka i klawiatura?
Dwa - zorientuj się czy masz dodatkową grafikę zintegrowaną z procesorem, jeśli tak, to po prostu odłącz zewnętrzną.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bordomir wymieniam wszystko co widziałem na filmach, że mogło się popsuć - strzelam że płyta padła albo zasilacz, a nie chce kupowac w ciemno. Grafikę już wypinalem i wpinalem do procka jak pisałem, nic nie daje :/
  • Odpowiedz
@MagicMiki zamiast patrzeć na filmy najpierw zorientuj się, które urządzenia tak naprawdę działają, a które nie. Nie działaj chaotycznie, myśl. Jeśli nie świecą się lampki na peryferiach to albo nie działa zasilacz albo płyta, a Ty bawisz się grafiką.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bordomir a co jest złego w wypięciu grafiki skoro może być jedna z przyczyn czemu nie działa? Wypinałem też wszystkie rzeczy z USB żeby sprawdzić czy może w którejś z tych rzeczy też jest problem, to skąd miałem wiedzieć czy działa skoro jedyne co później mogłem widzieć to obraz?
  • Odpowiedz