Wpis z mikrobloga

Jak Steven Weinberg zmienił oblicze fizyki oraz fizyków. <-- znalezisko

Ponad rok minęło od czasu dodania tutaj mojego ostatniego tłumaczenia artykułu. Dzisiaj, po tej dosyć długiej przerwie, dodaję kolejne tłumaczenie artykułu fizyka teoretycznego Nimy Arkani-Hameda o Stevenie Weinbergu, jednym z największych fizyków XX wieku i współtwórcy tzw. elektro-słabej unifikacji (lub inaczej małej unifikacji), choć w nieco innej odsłonie. Nie będę dodawał tłumaczeń w komentarzach pod wykopaliskiem tylko bezpośrednio w mini stronce, którą sobie stworzyłem na heroku pod adresem:

http://fizyczne-nowinki-fakera.herokuapp.com/

Nie jestem profesjonalistą więc wygląd i ewentualnie szybkość działania (lub jego całkowity brak) tejże aplikacji mogą pozostawiać wiele do życzenia. Hobbystycznie ogarniam javascript, ale css to zupełnie nie moja bajka więc do wizualizacji strony użyłem darmowego bootstrapowego szablonu, który zaadaptowałem do własnych potrzeb. Backend jest w node.js. Do przechowywania artykułów użyłem mongodb. Na stronę wrzuciłem wszystkie dotychczas przetłumaczone przeze mnie artykuły, które swego czasu dostępne były pod znaleziskami na wykopie. Mam nadzieję, że taka forma czytania artykułów również przypadnie Wam do gustu. Postaram się raz lub dwa razy w miesiącu dodawać coś nowego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Serdecznie dziękuje @Sil79 za zmotywowanie mnie ostatnio do tłumaczeń i za ten komentarz sprzed prawie 2 lat, który pośrednio doporwadził do stworzenia ww. ministronki od @endrju_pl - mam nadzieję, że będzie Ci się teraz lepiej czytało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miłego czytania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#fizycznenowinkifakera -> nowinki fizyczne i nie tylko - do obserwowania lub czarnolistowania.( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nauka #fizyka #gruparatowaniapoziomu #zainteresowania
Pobierz FakeR - Jak Steven Weinberg zmienił oblicze fizyki oraz fizyków. <-- znalezisko

Po...
źródło: comment_1633607389moS6jQ6IyhaNYawEA9x7KA.jpg
  • 20
Gdyby ktoś chciał się WYPISAĆ z listy to niech zaplusuje ten komentarz.

Nie prowadzę już zapisów (można obserwować tag). Gdyby ktoś mimo wszystko chciał jednak być wołanym to niech mi da jakoś znać.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Byku obczaj sobie Microsoft Static Web Apps i Gatsby.js bo raczej będziesz robił artykuł raz na jakiś czas i będziesz mógł zbudować sobie całą stronę wtedy do gotowych statycznych plików zamiast musieć hostowac cały serwer node.js + mongo.

Może akurat Ci podejdzie a koszt to jakieś grosze - więcej niż złotówkę miesięcznie Ci nie powinno wyjść :-)
@Fake_R: W sumie to sporo lepiej się to czyta w takiej formie. Jakoś łatwiej ogarnąć tekst szybko niż w komentarzach pod wpisem ;) Będę dalej śledził, chociaż nie wszystko do czego wołasz chce mi się czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jchip: Dzięki! Z czasem może uda mi się ją jakoś jeszcze dalej rozwinąć, ale to na spokojnie ;)

@zboinek: Dzięki, cieszę się. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czytać wszystkiego nie musisz, czytaj co Ci się podoba najbardziej.( ͡° ͜ʖ ͡°)

@turekpolski: Dzięki, zerknę na pewno :) Może z czasem ogarnę jakieś lepsze technologie, ale póki co to wyczerpało wszystkie moje możliwości programistyczne