Wpis z mikrobloga

Warto kupić Diablo 2 Resurrected na ps4? Jestem ciekaw jak z walką z przeciwnikami na padzie i czy da się wygodnie rzucać spelle itp. W internecie spotykam się ze skrajnymi opiniami. Jedni mówią że do dupy inni że nawet lepiej niż na myszce i klawiaturze. A co wy sądzicie? Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#diablo2resurrected #ps4 #playstation

Jak się gra na padzie?

  • Super 64.3% (36)
  • Średnio 19.6% (11)
  • Źle 16.1% (9)

Oddanych głosów: 56

  • 20
@puyol95: Super się gra. Źle może być jedynie z obsługą ekwipunku - ale to też kwestia, jak wiele od tego wymagasz. Natomiast sama rozgrywka, napieprzanie się... cóż, jest część graczy PC, która woli nawet kontrolery. Bo jest normalny skill bar i jest po prostu zaskakująco przyjemnie sterować postacią.
@wragx:
Zdecydowanie bardziej mi zależy na samej walce. W mieście jak nie będzie idealnie to jeszcze jakoś przeboleje jeśli będzie komfortowo ubijać mobki zamiast ginąć prze lipne sterowanie... A jak np z teleportem czarodziejki czy blizzardem? Jak to działa bez myszki? Skąd wiadomo w które miejsce się teleportuje albo gdzie poleci zamieć?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@puyol95: walka spoko (choć nie ten level co Diablo 3) ale przypisywanie umiejętności i rozdawanie punktów to dramat. Żeby rozdać 1 pkt umiejętności lub statystyk trzeba przytrzymać przycisk za każdym razem. Powodzenia w rozdawaniu punktów po resecie np na poziomie 70 kiedy postać będzie miała jakieś 350 punktów statystyk i 70 pkt umiejętności
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@puyol95: nie wiem, po ograniu bety na Series X stwierdziłem że jeśli już mam kupować to na PC gdzie pad jest opcją a nie koniecznością. Rzecz jasna należy też pamiętać że na konsolach nie ma lobby/pokojów tylko matchmaking i brakuje czatu tekstowego (albo tylko globalnego, nie jestem pewien)
@puyol95: @Zales360: tam takie narzekanie z resetem umiejętności. Rozdanie ~400 punktów mi zajeło 10 minut max. Upierdliwe, ale nie niewykonalne :P
Ogólnie na padzie gra się świetnie. Są delikatne problemy z rozstawianiem pułapek w wąskich miejscach (robacze gniazdo), czy podobno z teleportem.
No ale to jest pierwsza wersja, mam nadzieję, że przy patchach trochę udogodnią to :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@puyol95: @wieesieek: tragedii nie ma - jest to grywalne, ale jeśli ktoś ma wybór (jak ja) to zdecydowanie lepiej wybrać PC. To jednak ciągle jest stara szkoła a nie casualowa gierka pokroju Destiny 2 czy Diablo 3 przy której można się rozwalić na kanapie z padem w ręku. Chociaż nie ukrywam że gdyby dali lokalny coop to wybór padłby na konsole, nie pc