Wpis z mikrobloga

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Za brak węchu i smaku odpowiada zeżarty przez sarscov, cynk i selen no ale covidzie trwaj. Lepiej leczyć niż wyleczyć. Żaden zjeb w białym kitlu nie bada pacjenta bo po co. Ambitni i Ci co się dokształcają już dawno pojechali w #!$%@?. Zostały nam konowały odcinające kupony.

CYNK, SELEN - zaburzenia węchu i smaku.
Tajemnica "policzynela" jest to jak leczą się osoby znane i sławne. Trumpa nie będe przywoływał
  • Odpowiedz
@Bigbluee: Z tego co wyczytałem to brak węchu i smaku wynika z tego, że wirus uszkadza komórki podporowe nabłonka węchowego a nawet neurony.
Deficyt cynku warto nagłaśniać w kontekście tej epidemii ale z innej strony. Cynk jest bardzo ważny dla poprawnego działania układu immunologicznego. Gdzieś widziałem badanie że deficyt cynku zwiększa ilość infekcji układu oddechowego nawet o 16%(10-20% w Europie).
Cynk wpływa na sprawność aktywacji limfocytów B i T na
  • Odpowiedz
@KubaGrom: Ze wszystkim ostrożnie. Najpierw zbadać, potem decydować. Nie inaczej.
Ja wiem, że u nas społeczeństwo lekomanów i leca do apteki po reklamie kazdego gówna w TV, ale na to już nic się nie poradzi. Jesli ktoś usłyszy "a na to pomoze cynk" po czym zje całą fiolkę cynku... to też nic nie poradzimy. Suplementacja jest dla ludzi myślących i kontrolujących siebie i to co robią.
  • Odpowiedz