Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest tu jakiś Mirek który ogarnia temat #drukarka3d #3dprinting #druk3d #drukarki3d ?
A konkretnie IDEX? Mam tenlog tl-d3 pro i od poniedziałku próbowałam wydrukować projekt który drukuje się ok 19h. Przy pierwszej próbie około 9h wydruk zaczął się psuć jakby dusza była zatkana. Okej, przerwałam wydruk, przeczyscilam i puściłam jeszcze raz. Niestety druga i trzecia próba też nie wyszła, ale wiem dlaczego. Extruder pierwszy po około 8 godzinach przestaje wypuszczać filament tak po prostu. W środku przestają kręcić się zębatki i nie pobiera przez to filamentu. Przeczytałam na necie że problemem jest płyta sterująca którą niestety trzeba wymienić. No i czy jest tu ktoś kto zna się na idexach i mógłby mi poradzić jaką płytę powinnam wybrać żeby to działało? Słabo mi się robi, że drukarka za 2,5k po dwóch miesiącach zrobiła taki numer.
#pomocy
  • 15
@NeonowyDemon: a nie masz gwarancji do niej? Ewentualnie możesz napisać na Pw, może będę w stanie Tobie tą płytę przeserwisować jeżeli coś z elektroniką faktycznie jest nie tak. To o co możesz zadbać jeszcze to prawidłowe chłodzenie elektroniki - jakiś wiatraczek skieruj na płytę i zobacz czy zabangla.
No i czy jest tu ktoś kto zna się na idexach i mógłby mi poradzić jaką płytę powinnam wybrać żeby to działało?


@NeonowyDemon:

duet 2 wifi + dodatkowy extender na jeden stepper?

Extruder pierwszy po około 8 godzinach przestaje wypuszczać filament tak po prostu. W środku przestają kręcić się zębatki i nie pobiera przez to filamentu. Przeczytałam na necie że problemem jest płyta sterująca którą niestety trzeba wymienić.


@NeonowyDemon:

sama
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwek2k: tylko puszczając wydruk z supportem, drugi extruder jak przychodzi jego kolej to drukuje normalnie, więc jakby to było przegrzanie to chyba na całą płytę? Czy źle myślę?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@technic: no z wiatrakiem będzie ciężko bo płyta zabudowana jest w podstawie drukarki. Chyba, że chodzi Ci o wiatraczek mały, to mam jeden ale nie wiem czy w ogóle można go będzie tam podłączyć.
drugi extruder jak przychodzi jego kolej to drukuje normalnie, więc jakby to było przegrzanie to chyba na całą płytę? Czy źle myślę?


@NeonowyDemon:

zle myslisz - przegrzewa sie stepstick, ktory steruje praca konkretnego ekstrudera...

no pomijam fakt, ze moze masz jebniety kabel i na jakiejs wysokosci przestaje ci po prostu stykac...

dla mnie 2,5k to dużo jak na drukarkę.


@NeonowyDemon:

:D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
tylko puszczając wydruk z supportem, drugi extruder jak przychodzi jego kolej to drukuje normalnie, więc jakby to było przegrzanie to chyba na całą płytę? Czy źle myślę?

@NeonowyDemon: każdy extruder ma własny silnik, a każdy silnik ma własny driver/stepstick. I jak się konkretny przegrzewa to się ten jeden wyłącza. A od extrudera lubi. Czy one tam mają w ogóle jakieś chłodzenie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NeonowyDemon: pomijając gwarancję i obsługę przez tego, co ci to sprzedał "nie działa jak powinno, proszę rozwiązać problem" to jakby szukać lokalnie na #miasto to się pewnie by szybciej jakiś doświadczony znalazł, co rzuci okiem fizyczne a nie teoretyzuje.

Płyta może być zepsuta w sensie jakiegoś zimnego lutu,, albo dobra, tylko mieć zbyt słabe chłodzenie. Może być tak, że jest radiator ale źle przyklejony i nie odbiera ciepła, albo może trzeba
@NeonowyDemon: patrząc po fotkach w sieci - POWINNO mieć radiatory na stepskikach, ALE:
- w transporcie przy uderzeniu pionowym zdarza się że taki przyklejony radiator odpadnie
- może być radiator ok, ale trochę źle ustawiony prąd danego silnika (wtedy i silnik i stepstick się grzeją ponad miarę)
- może być wszystko ok, ale po prostu wymagają sensowniejszego chłodzenia - nie ma tam w obudowie żadnego przewiewu, dla testu bym ściągnął dolną
hrumque - @NeonowyDemon: patrząc po fotkach w sieci - POWINNO mieć radiatory na steps...

źródło: comment_1633525344ACNeeI9aAAQK8S9zIX5I99.jpg

Pobierz