Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 393/150
Penhaligon's Trade Routes Collection: Lothair (2014)

Lothair to jeden z trzechj zapachów brytyjskiej marki Penhaligon's w mojej kolekcji. Zarówno on, Sartorial jak i Elixir o których już kiedyś pisałem to perfumy niesamowicie podobające się otoczeniu. Nie używam ich za często bo odlewkę mam niestety na wykończeniu, ale za każdym razem jak je zakładam to zostaje to zauważone.

Mimo, że paski na fragrantice wskazują, że Lothair to perfumy drzewne, tak według mnie są one bardziej zielone i trawiaste. Lothair jest bardzo subtelny i delikatny. Większość zielonych akordów pachnie tutaj delikatnie słodko co w połączeniu z drzewno-kremową bazą sprawia to, że tak bardzo się one podobają otoczeniu. Najbardziej wyczuwalna jest tutaj figa. Ale nie pachnie ona tak musująco jak np. w Salvatore Ferragamo pour Homme czy gorzko jak w Davidoff Good Life. Jest ona tutaj jakby herbaciana czy ziołowa i wyraźnie słodka. Dodatek w postaci owoców jałowca czy szczególnie właśnie czarnej herbaty, która jest tu znakomita z pewnością w tym pomaga. Jest też i lawenda, która na całe szczęście nie dominuje i świetnie się wpasowuje w zielony aromat perfum. Są też i cytrusy ale umiejętnie schowane za resztą składników pobrzmiewają gdzieś tam w tle.

Mało jest perfum które tak doskonale potrafią łączyć świeże, zielone akordy ze słodkimi. Nieprawdopodobny balans, subtelność, wysoka jakość składników i świetny kontrast między chłodnymi i cieplejszymi aromatami. Przypominają one trochę inne świetne perfumy tej samej marki - Endymion.

Uniwersalność wysoka. Mimo, że perfumy marki Penhaligon's to z większości uniseksy, tak Lothiar jest raczej kompozycją skierowaną bardziej do mężczyzn. Świetne na każdą porę roku i okazje.

Parametry szału nie robią ale są zadowalające. Projekcja dość bliska skóry i trwająca z godzinę. Trwałość koło 7 godzin, Jakbym bym w posiadaniu większej ilości soku to bym pobawił się z chęcią w overspraying.

Lothair to perfumy o hipnotyzującej woni. Prawdziwie niszowy zapach ale bardzo noszalny. Na nieszczęście ostatnio praktycznie niedostępny ale od czasu do czasu pojawiają się testy w cenie kolo 3 zł za mililitr. Polecam, szczególnie mikrom na Wyspach na zakup nawet w ciemno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zapach: 8,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 6,0/10
cena: teraz 730 zł za 100 ml. Normalnie koło 300 zł
dr_love - #perfumy #150perfum 393/150
Penhaligon's Trade Routes Collection: Lothair ...

źródło: comment_1633492851wGxztQpqvyg9NnQq51B6yH.jpg

Pobierz
  • 2