Wpis z mikrobloga

Mam problem z interfejsem audio, kupiłem troszeczkę droższy tak jak Mirki mi polecali i po pierwszym podpięciu kablem słuchawki działały ok, dzwięk zbierał. Pojechałem do sklepu muzycznego i kupiłem przejsciowke na dużego jacka i podpiąłem mikrofon w złącze po lewej - Mikrofon nie zbierał dzwięku nie wiem czemu. Zainstalowalem sterowniki ze strony producenta i teraz nawet słuchawki nie działają, komputer nie widzi urzadzenia. Co zrobić? Może powinenem wcisnąć któryś guzik ?
I tak przy okazji to do czego sluży ten suwak z tyłu na 48V ?
#gitaraelektryczna
ActiZ - Mam problem z interfejsem audio, kupiłem troszeczkę droższy tak jak Mirki mi ...

źródło: comment_1633448058jHhL5wmMAgLtKSpu1pt0TQ.jpg

Pobierz
  • 40
@ActiZ: upewnij się że wszystko kontaktuje bo te przejściówki są w większości fatalnie wykonane i standardem jest że przesunięcie kabla o milimetr powoduje że przestają transmitować dane (nie przesadzam, mam interfejs i słuchawki podpięte właśnie przejściówką). Na temat sterów się nie wypowiem, korzystam z domyślnych windowsowych i nie instalowałem nic innego. 48v to zasilanie phantom potrzebne w przypadku mikrofonów pojemnościowych które bez takiego zasilania po prostu nie wyprodukują słyszalnego sygnału. Być
@NPC_358034: Odinstalowalem sterowniki, zainstalowalem ponownie i słuchawki zbierają dzwięk - mikrofon dalej nie, kurcze wydaje mi się ze przejsciowka jest git, sprawdzałem na innych i też nie smiga
@NPC_358034: Ty no serio mówię, a musi byc pojemnosciowy czy coś zeby smigalo?
Interface kupilem do gitary, sluchawki tez wpiąłem i fajnie śmiga.
Pomyslalem sobie czemu by nie wpiąć mikrofonu przy okazji
Ty no serio mówię, a musi byc pojemnosciowy czy coś zeby smigalo?


@ActiZ: nie musi, po prostu to dla mnie dość zaskakujące ze masz interfejs którego cena to dziesięciokrotność wartości mikrofonu

Jeżeli ten zalman działał normalnie po podłączeniu do małego portu jack to nadal stawiam na niedopasowane przejściówki. Te porty w interfejsach są przeznaczone głównie do dużych jacków od gitar lub XLR od dużych mikrofonów ale zalman jako mikrofon elektretowy działa
@ActiZ

A ta przejściówka to jest stereo czy mono?

Próbowałeś nagrywać w jakimś reaperze, czy na discordzie robisz testy?
Chodzi mi o to że w reaperze będzie na 100% pewne który device i input próbujesz nagrywać.
@ActiZ: dokładnie jak mówi @Necrosadist. Mam wrażenie, że twoje problemy mogą wynikać z tego, że oczekujesz, że po podłączeniu mikrofonu i słuchawek z automatu będziesz słyszał ze słuchawek to co dociera do mikrofonu. Może tak być, ale nie musi. Najczęściej jednak trzeba uruchomić Reapera, upewnić się w preferencjach, że Reaper widzi twoje urządzenie, potem trzeba dodać ścieżki, upewnić się, że wejścia są odpowiednio przypisane do ścieżek, uzbroić ścieżki i wtedy