Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych co się znają na autach bardziej niż ja:
Honda Civic VII 2002, 1.4 benzyna. Chcę wymienić rozrząd, i olej krzyknęli mi 1600. Mogą mnie w #!$%@? robić bo fakt nie znam się. Ile takie coś może kosztować w mieście wojewódzkim?

#honda #motoryzacja #auto
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szarley: podzwon po różnych warsztatach, popytaj to się dowiesz jakie ceny są u Ciebie. Inna bajka czy części masz swoje, czy to cena że wszystkim?
@szarley: Dobry zestaw rozrządu:
https://allegro.pl/oferta/komplet-rozrzadu-honda-civic-vii-1-4-d14z6-d14z-5859134148
375 zł + olej + filtr (Motul + Mann) 150 zł.
Osobiście jak pompa wody nie okazuje oznak luzów czy wycieków to nie wymieniam. W Hondach fabryczne pompy są dożywotnie i 250-300 tys km nie robi żadnego problemu.

Być może warsztat sprawdził roboczogodziny w Autodacie, przemnożył przez stawkę godzinową i taką cenę podał. W tej Hondzie rozrząd jest bardzo prosty i jest łatwy dostęp. Znajdź garażowego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pablo_see: Nie są dożywotnie szczególnie jak ktoś nie dbał o wymianę płynu. Wymieniałem w swoim 1.6 sam, ten sam silnik co 1.4 na takim zestawie jak podałeś właśnie ale pompę wody polecam też wymienić jak przebieg powyżej 200 tys bo może się okazać tak jak u mnie że za parę tys na nowym rozrządzie zacznie cieknac.
Dostęp dobry, jedyny niuanse to że silnik kręci się w przeciwnym kierunku i rozrząd jest
Accord 2001 miał 220 tys km - pompa OE, Civic 2004 (żony EU8) ma 230 tys km - pompa też OE. Problem z pompami jest tego typu, że bez strachu warto montować tylko oryginał. Ja pomp nie zmieniam. Płyn zmieniam na czas, fabryczny płyn zastępuję Prestone i jest OK.

Dostęp dobry, jedyny niuanse to że silnik kręci się w przeciwnym kierunku

Tylko żeby nikt nie pomyślał, że gwint na śrubie ma lewy