Wpis z mikrobloga

Ktokolwiek wie. Chciałem pograć w Kozaków - Powrót na wojnę. Problem polega na tym, że nie mogę ustawić wysokiej rozdzielczości. Jak to zmienić?
Kiedyś grałem i mogłem zmienić na wyższą od tej ustawionej w ekranie laptopa. Niedawno zainstalowałem Settlersów IV i od tamtej pory mam problem. Settlersów wywaliłem - bo jest kłopot z wysoką rozdzielczością. Niestety problem "przeszedł" na kozaków. Ponowna instalacja kozaków nic nie dała.
#cossacks
  • 10
@AleDlaczegoTak: Grzebałem już nawet tutaj: "HKEYLOCALMACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}000" i niewiele to dało.
Kiedyś pamiętam że starałem się coś zmienić w opcjach karty, ale idąc krok po kroku, nie znalazłem opcji do zmiany rozdzielczości.
Coś mi Settlersi zmienili i ani nie pograłem w nich przez tę pieprzoną rozdzielczość, ani teraz w kozaków nie mogę - wszystko jest duże na tym pieprzonym ekranie.
@AleDlaczegoTak: Mam kartę NVIDIA i dzięki Tobie przypomniałem sobie, że szukałem DSR - prawdopodobnie odpowiednik tego o czym mówisz. Niestety nie mam tej opcji, prawdopodobnie zbyt stara karta graficzna.
Dziękuję za pomoc. Być może poszukam innych sterowników do kary czy coś.
nie mogę ustawić wysokiej rozdzielczości


@kotkameleon: Co to znaczy? Zmiana opcji nic nie daje, jest nieaktywna, wywala błąd czy co?
Jeśli jesteś pewny że to wina sterownika, to usuń go korzystając z ddu i zainstaluj ponownie.
@Goglez: Mam kartę Nvidia gt 540M i w ustawieniach nie ma okna DSR - wyczytałem, że w starszych kartach tak jest. DDU to Display Driver Uninstaller?
Nie jestem pewien czy to wina sterownika. Fakt taki, że zainstalowałem Settlersów 4 i po tym wszystkim zniknęły wyższe rozdzielczości w Kozakach.