Wpis z mikrobloga

Logika juniorów w IT

Nakłam w CV w kwestii
- posiadanej wiedzy
- znajomości narzędzi
- doświadczenia
- wymagań finansowych

A po zweryfikowaniu i odmowie płacz na grupach dla juniorów że drugi rok szukasz pracy jako junior i nic nie możesz znaleźć.

Ciekaw jestem czy na stanowiska spawacza czy kierowcy koparki ludzie też tak kręcą że mają kwalifikacje a później wychodzi że #!$%@?, bo naczytali się że łatwo się przebranżowić.

#it #programowanie #testowanieoprogramowania #praca
  • 75
@jaca_66: Duzo mniejsza liczba chetnych na Devops wynika z tego, ze tam masz wyzszy prog wejscia, bo czesto musisz umiec linuxa, sieci, cloud, programowanie (przynajmniej pisanie skryptow). Czesto firmy widza te posade jako sysadmina na sterydach.
@marcel009_: O to to. A dwa wiesz. Ja np. teraz w telekomunikacji robię. Nudzi już mnie to, chciałbym w sieciach popracować, bo mnie to zainteresowało. Próg wejścia na network inżyniera jest wysoki. Musiałbym się dużo douczyć sam, ale jak wracam po 8h klikania w ten komputer, to mi się już nie chce xD Wolę w planszówki ze znajomymi pograć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jediwolf: W sumie jak robisz w telekomunikacji to masz odpowiedz na pytanie czemu u Was w firmie nie ma opisywanych tlumow na entry level. Pewnie macie wyzsze/inne wymagania niz to co na kursach pokazuja :D
@HonyszkeKojok: pocieszę że to nie tylko u nas takie sytuacje. Typ miał papierek z MIT, podobno wymiatacz jaki. Dziwnie mało robił ale spoko jest nowy to 3 miechy ma taryfę ulgową. Jak wyszło co do czego to na egzaminach chyba ściągał, zadania rekrutacyjne kto inny mu robił, nie ogarniał nic. Ale za te 3 miechy nawet w swoim zachodnim kraju rok pożyje
@HonyszkeKojok: w mojej branży podobnie xD Nonstop widzę ogłoszenia tych samych firm na to samo stanowisko które moim zdaniem wymaga już własnego portfolio żeby móc udowodnić swoje umiejętności i doświadczenie a i tak biorą zakłamanych leszczy, bo wymagają mniejsze wynagrodzenie.
A po zweryfikowaniu i odmowie płacz na grupach dla juniorów że drugi rok szukasz pracy jako junior i nic nie możesz znaleźć.


@HonyszkeKojok:
Ale sami programiści #!$%@? często wiedzą. Nie raz i nie dwa miałem sytuację, że osoba, która mnie przesłuchiwała, bo rozmową tego nazwać nie można, sama nie znała prawidłowej odpowiedzi na zadawane mi pytania.
@jaca_66 dokładnie, o tym samym myślałem. Z drugiej strony jest to niepopularny kierunek bo mało jest z tego bootcampow, a i szkolenia chmurowe są płatne i dobrze byłoby mieć wiedzę z prawdziwych projektów. Gdybym miał zaczynać od nowa poszedłbym na devopsa.
@simonides: Deva łatwo #!$%@?ć i na jego miejsce wziąć nowego, programiści to zazwyczaj zasób który jest statystyka w Excelu, a dobrego DevOpsa który postawi infre zespołowi, dba o proces Ci/cd to już tak łatwo nie #!$%@?ć bo nie zastąpisz go w parę tygodni. Dodatkowo specjalistów od AWS, GCP, Azure i Clouda jest w #!$%@? mało, do mojego zespołu DevOpsa ze znajomością AWS szukaliśmy 4 msc..... A programistów Java można było zatrudniać