Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #pracujzwykopem #pis

Nasz kraj jest "idealny" dla młodych ludzi.
Chcesz godnie pracować, zarabiać, odkładać oszczędności na przyszłość, kupić dom i auto..
Moje wykształcenie to logistyk, mam maturę oraz wszystkie ukończone egzaminy zawodowe oraz inne różne kursy dodatkowe, w tym na wózek widłowy. Pracowałam ostatnio w sklepie odzieżowym, ale odpuściłam sobie po 8 miesiącach, po prostu firma zaczęła mnie okradać z pieniędzy, dawali dużo nadgodzin ale nie płacili za nie, więc dałam ultimatum, albo zaczną płacić zgodnie z umową albo się rozchodzimy. Mieszkam w mieście ok. 100 tyś mieszkańców i to dla mnie jest śmieszne, że młoda osoba z w miarę dobrym wykształceniem nie może znaleźć godnej pracy, to ja już nie mówię o byciu w korpo lub zarabiać minimum 5k, ale o podstawowej pensji. Nie pali mi się, więc nie biorę pierwszego lepszego. Staram się też wykorzystać moje nabyte umiejętności, przecież po coś to się uczyłam. Smuci mnie to niesamowicie, że tak pan pis nas, młodych ludzi traktuje. Kiedyś się dziwiłam, czemu tyle młodych ludzi wyjeżdża za granicę, aby tam mieszkać i zarabiać, teraz kiedy ja też próbuje założyć rodzinę i mieć stałą pracę zaczynam wszystko rozumieć. Przykro mi po prostu jest. Nie wiem po co to piszę, po prostu chcę się wyżalić i też Wam dać trochę refleksji że jeżeli macie pracę, która lubicie robić to ją doceńcie. Jednocześnie Wam cholernie zazdroszczę. Życie w Polsce to jest jak kara.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615b11cfa79974000aff5a92
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 3
Moje wykształcenie to logistyk,


młoda osoba z w miarę dobrym wykształceniem


@AnonimoweMirkoWyznania: nie przesadzalbym z dobrym wyksztalceniem jezeli nie jestes absolwentka prestizowej uczelni, ktora dala ci cos wiecej niz papier i kilka regulek do wykucia na pamiec

dać trochę refleksji że jeżeli macie pracę, która lubicie robić to ją doceńcie

bez przesady, nie ma co rfobic z siebie niewolnika sentymentu - jezeli posiad sie konkretne umiejetnosci, kwalifikacje - to lepsza prace