Wpis z mikrobloga

Hej mirabelki ()
Chciałabym zacząć #makijaz a nigdy w sumie się nie malowałam, czasem kredka pod oczy czy błyszczyk na usta.
Strasznie podoba mi się jak na YT laski kontrują sobie twarz, robią jakieś kosmiczne ombre na ustach itp.
Jakie kosmetyki potrzebuje żeby zacząć ?
Od razu mówię że moja domowa kosmetyczka sprowadza się do posiadania jakiejś starej kredki do oczu, tuszu do rzęs i kilku szminek w odcieniach czerwieni.
Wiem że muszę sprawić sobie jakieś pędzelki gabeczki a poza tym podkłady pudry jakieś takie śmieszne brązowe szminki do konturowania itp...
Czy są jakieś zestawy startowe np. na allegro żeby było wszystko w jednym ?
Czy np. w drogeriach są jakieś fajne niedrogie kosmetyki ?
Przez całe życie moje podejście do makijażu było dość negatywne ale ostatnio stwierdziłam że mogłabym zrobić z tego kolejne hobby na marnowanie czasu i pieniędzy ( ͡ ͜ʖ ͡)
Proszę o pomoc
#rozowepaski #kosmetyki #mirabelkopomusz
  • 8
@li25 Na początek lepiej stopniowo wprowadzać nowe produkty, zamiast inwestować gruby hajs w całą kosmetyczkę, która niekoniecznie się sprawdzi i będzie leżeć. Krem bb, stonowana paletka cieni i pomadka to dobry start. Zobacz na YT kanał House of Makeup, Gosia robi bardzo przyjemne dzienne makijaże i regularnie wrzuca drogeryjne perełki świetnej jakości w niskich cenach.
@li25 Z tanich pędzli jessup są fajne, na mintishop dostaniesz duży zestaw za kilka dyszek. Poza tym Hakuro, Hulu, Boho Beauty, w Biedronce co jakiś czas rzucają duże pędzle fajnej jakosci. Gąbeczki blend it (też z minti), ostatnio wzięłam na próbę z Eveline i jest ok
@li25: mogę polecić od siebie sprawdzone drogeryjne produkty:
gąbeczka do makijażu Eveline Magic Blender
pędzle Hakuro (te akurat chyba nie są dostępne stacjonarnie, tylko z drogerii internetowych)
Podkład do kupienia jeśli są akurat promki, bo ceny regularne w drogeriach stacjonarnych są kosmiczne: True Match Loreal, Healthy Mix Bourjois. Ten drugi jest tylko do wyrównania kolorytu cery, nie przykryje przebarwień czy ewentualnego pryszczaka.
Rozświetlacz Catrice Glow in Bloom- limitowana edycja, ale powinne
@li25: moim absolutnym hitem drogeryjnym jest bronzer My Secret Tropical Kiss- piękny uniwersalny odcień, lekko satynowe wykończenie, które nie wygląda płasko, jak typowo matowe bronzery, nie robi plam, nawet nie wprawiona ręka nie zrobi nim sobie krzywdy. Mam kilka górnopółkowych bronzerów, a i tak wiecznie korzystam z tego.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,313947,my-secret-tropical-kiss-facenbody-bronzing-duo-powder.html

Wymienione wyżej podkłady są bardziej do cery suchej. Jeśli masz mieszaną lub tłustą, to polecam Golden Rose Total Cover (podkład i korektor