Wpis z mikrobloga

#msza #wiara #kosciol #chrzescijanstwo #katolicyzm

Mam pytanie. Byłem dzisiaj na mszy i podczas intencji, ksiądz czytając msze w tygodniu zamiast powiedzieć za kogo jest msza użył jakiegoś słowa określającego tą mszę i to na kilka mszy. Miałem sprawdzić w domu co to, ale to słowo wyleciało mi z głowy i za nic nie mogę sobie przypomnieć. Może ktoś wie o co chodzi?
  • 11
@Siwariusz: To zależy od parafii i proboszcza, ale czasami, jak nikt nie zamówił żadnej intencji, to msza sprawowana jest w intencji wszystkich parafian, zarówno żyjących, jak i umarłych. Może ksiądz użył jakiegoś łacińskiego określenia na to? Jeśli Twoja parafia ma stronę internetową, to sprawdź, czy nie wrzucili tam intencji mszalnych na cały tydzień i wtedy może to słowo tam będzie.
@mahometgej: @plunio7@Wozyack: : @desygnat: Nie, to było jakieś dziwne słowo które z niczym mi się nie kojarzyło, i jeszcze ksiądz nie odmieniał tego słowa. Jak jest msza za parafian to ksiądz zawsze mówił że za parafian. Spotkałem się z tym pierwszy raz w życiu i to kilka mszy w tygodniu.
@desygnat: Tak, moja parafia na pewno nie ma strony internetowej, samej nazwy mszy też szukałem i to dość intensywnie. Jedyne co mi zostało to założyć konto na jakimś forum katolickim i tam zapytać.