Wpis z mikrobloga

@Andreth: ja się zastanawiam nad jednym - ile w tobie jest nienawiści do tego pisu ( żeby było jasne jedna z gorszych partii jakie się mogły trafić). Ale ja się czasami zastanawiam się co by było z tą Polską jakby lewaki twojego pokroju ją prowadzili - o ja #!$%@? #!$%@? na 102 ( na szczęście nie przekraczacie kilku procent :) ) U ciebie widać taka jawną hipokryzje np z Lempart (
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Andreth: Łukaszenka z Putinem wysyłają do PL uchodźców bo wiedzą że przeciętny Polak uchodźców się boi - to co powinno się zrobić aby ukrócić te przerzuty ludzi przez Łukaszenkę to pokazać że ich strategia nie działa - nie ma powodu bać się uchodźców. Przyjąć, rozpatrzyć wnioski, działać dalej. P i Ł grają na strachu i destabilizacji - ale to nasza słabość, nad którą mamy kontrolę
@Koliat: jak ty chcesz rozpatrywać wnioski ludzi którzy na wejściu lamia prawo. Przyjęcie takiej ilości ludzi będzie skutkować utworzeniem obozów w których będą tkwić latami. Bo gdzie ich odeślesz i jak?
Jedyna alternatywą jest podstawić pociągi i na chama przewozić ich do granicy niemieckiej
@shiozimu:

ja się zastanawiam nad jednym - ile w tobie jest nienawiści do tego pisu ( żeby było jasne jedna z gorszych partii jakie się mogły trafić).


Typie, można nie lubić tego co Andreth pisze, ale pis to najgorsze co nas spotkało od 30 lat xD

To są niedorajdy i to jak nieudolnie działają w sprawie imigrantów woła pomstę do nieba.
@shiozimu: U lewaków brak instynktów samozachowawczych ¯\_(ツ)_/¯ Zarówno tych ekonomicznych ( pieniądze biorą się z nieba ) jak i społecznych ( nawpuszczać ludzi z obcej kultury, jak będą się wysadzać to wtedy będziemy się martwić ) ()
Tylko dzięki ludziom którzy pilnują naszych granic, taka @Andreth może siedzieć w swoim ciepłym bezpiecznym #!$%@?łki i pisać swoje lewackie wysrywy.
PS. Ja nie jestem za PiS`em,
@Koliat: W konwencja dotyczącej uchodźców jest jak wół, że Polska nie ma obowiązku i nie musi przyjmować uchodźców politycznych/wojennych, jeśli ci zostali przyjęci na Białorusi. Procedura formalna jest taka, że będąc na Białorusi chcąc azyl w Niemczech powinni załatwić to poprzez ambasadę Niemiecką na Białorusi, ponieważ wg artykułu 32 punkt 2 będąc na Białorusi tracą formalną możliwość nielegalnego przebywania na terenie Polski.
Zapis artykułu 33 punkt 2 pozwala jedynie nielegalnie przebywanie
@Pabick: > Procedura formalna jest taka, że będąc na Białorusi chcąc azyl w Niemczech powinni załatwić to poprzez ambasadę Niemiecką na Białorusi, ponieważ wg artykułu 32 punkt 2 będąc na Białorusi tracą formalną możliwość nielegalnego przebywania na terenie Polski.

Nope. https://www.berlin.de/willkommenszentrum/pl/krok-1-przybycie/procedura-azylowa/

"Aby złożyć wniosek o azyl, należy przebywać w Niemczech. Wniosku o azyl nie można złożyć w placówkach zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec. Ponadto należy go złożyć osobiście."

Co więcej, ludzie idący
@Koliat: Dokumentu nie cytuję, ale piszę to w oparciu o Dz. U. z dnia 20 grudnia 1991 r., tam jest napisane że na terenie Polski przebywać nielegalnie nie mogą, muszę jeszcze doczytać o tym, czy polska jak Niemcy mogą odrzucić przyjęcie wniosku o azyl jak robią to Niemcy jeśli składa się go po stronie Polskiej ( w tym przypadku po stronie Białoruskiej o azyl w Polsce). Ale podejrzewam że tak, bo
@Pabick: OK, pkt, 32, nie łączy mi się to. Screenshot bo niestety jest zeskanowane na dzienniku ustaw:

"Uchodźców nie wydala się z innych względów niż bezpieczeństwo lub porządek publiczny" -> Przy czym do tej pory strona polska nie przedstawiła żadnych argumentów. Szczególnie że osoby na granicy traktowane są zbiorczo, nikt nie prowadzi ewidencji lub oceny indywidualnej - uznaje się z góry, zasadniczo, że każdy z nich "zagraża porządkowi publicznemu" - co
Koliat - @Pabick: OK, pkt, 32, nie łączy mi się to. Screenshot bo niestety jest zeska...

źródło: comment_1633340590l1XPIIKKEhnPaNihhuux2C.jpg

Pobierz
@Koliat:

jednak po odstawieniu na granicę ich stosunek się diametralnie zmienia - tamci uchodźcy już nie mogą wrócić na

Białoruś ze względu na zagrożenie życia, więc moim zdaniem jak najbardziej wypełniają warunki zabraniające >pushbacku na granicę.


Dlatego powinno się tych imigrantów nie cofać na zieloną granicę, a deportować na najbliższe przejście graniczne.

"dziwi mnie ignorowanie aspektu ekonomicznego migracji"


ale człowieku nie muzułmanów, przecież co oni to co potrafią robić to już
@Pabick: > Dlatego powinno się tych imigrantów nie cofać na zieloną granicę, a deportować na najbliższe przejście graniczne.

I co to zmieni w ich sytuacji?

ale człowieku nie muzułmanów, przecież co oni to co potrafią robić to już pokazali w swoich krajach, zresztą to całkiem inna kultura cywilizacyjna.


Muzułmanie żyją w Europie od setek lat. Problem jest w skuteczności służb bezpieczeństwa - które nie monitorują wystarczająco dobrze radykałów. A to radykałowie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pabick: Bydło akurat eksportujemy jako UE, ale przynajmniej już wiadomo że nie chodzi Ci o fakty, rzeczywistość czy rozwiązywanie problemów a zwykłe sianie nieuzasadnionej nienawiści
@Koliat: Dla mnie sam fakt tego, w jaki sposób ci ludzie zdecydowali się dostać do UE już na starcie dyskwalifikuje do rozpatrywania jakiegokolwiek wniosku o cokolwiek. Wbić misia każdemu w papiery o zakazie wjazdu na teren UE na 10 lat minimum i deportować na punkty graniczne z Białorusią.
groźni są radykałowie katoliccy, choćby np. Breivik


@Koliat: Brevik, katolik. Napisz jeszcze, że Polak. Fajnie manipulujesz ;)

W 2020 w atakach uznanych za terrorystyczne zginęło 15 osób. Dla porównania, w Europie w 2020 roku na drogach zginęło 85,629 osób.


@Koliat: Populistyczne odwracanie kota ogonem. Zamachom terrorystycznym na tle islamskim -
w przeciwieństwie do wypadków drogowych które są nieodłącznym negatywnym skutkiem korzystania z transportu, można łatwo zapobiec - nie wpuszczając
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wolfman91: Sam Breivik pisał o katolicyzmie:

"Priests in jeans who march for Palestine and churches that look like minimalist shopping centres. I am a supporter of an indirect collective conversion of the Protestant church back to the Catholic." - więc w dużej mierze uproszczenie nie zmieniające sensu wypowiedzi. Protestant zafascynowany fundamentalnym katolicyzmem, lub zamiast katolicki - chrześcijański. Ot, cała nieścisłość.

Figury nie są populistyczne. Populizmem (a właściwie - demagogią) jest m.
"Priests in jeans who march for Palestine and churches that look like minimalist shopping centres. I am a supporter of an indirect collective conversion of the Protestant church back to the Catholic." - więc w dużej mierze uproszczenie nie zmieniające sensu wypowiedzi. Protestant zafascynowany fundamentalnym katolicyzmem, lub zamiast katolicki - chrześcijański. Ot, cała nieścisłość.


@Koliat: czyli manipulujesz. Brevik nie był katolikiem, jego pobudki nie były katolickie, nie rozstrzelał tych ludzi krzycząc
@Koliat: czyli manipulujesz. Brevik nie był katolikiem, jego pobudki nie były katolickie, nie rozstrzelał tych ludzi krzycząc katolickie hasła.


Nie ważne co krzyczał, ważne jakimi pobudkami się kierował. A islamofobia, ksenofobia i niechęć do czegokolwiek co nie jest chrześcijańskim fundamentalizmem jest dobrym wyznacznikiem chrześcijańskiego fundamentalizmu. Błaźnisz się tylko

@Koliat: Demagogią to jest twierdzenie, że strach przed ludźmi, których bracia wymordowali tysiące, a może nawet dziesiątki tysięcy ludzi w krajach świata