Wpis z mikrobloga

Mirki, poleci ktoś jakiś kurs / bootcamp z #testowanieoprogramowania dobrze jakby był zakończony egzaminem istqb. Potrafie w google sobie wyszukać jednak chodzi mi o kogoś kto z własnego doświadczenia coś poleci. I tak wiem, że wszystkie informacje do przygotowania się do egzaminu mogę sobie znaleźć w internecie lub kursy udemy są tańsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z góry dzięki!
  • 13
@bafficze: @jaca_66: O wbicie do branży. Co do programowania to coś tam już ogarniam pythona bo z 8 miesięcy się uczę, i tak myślę że może by się udało przez Testera manualnego do automatyzującego w jakimś tam czasie. Bawiąc się pythonem spodobało mi się Selenium i PyautoGui dlatego pomyślałem o takiej ścieżce. Zdaje sobie sprawę, że może to być bardzo trudne, ale w zasadzie nie będzie mi sie bardzo spieszyło
@bafficze: No tak jak piszesz to by było najsensowniej i najłatwiej pracę znaleźć, jednak w moim wypadku zbyt długo by to trwało dlatego myślę o kursie jakimś i po nim liczyć na fart, że dostanę jakąś pracę. Może akurat jakiś rekruter weźmie pod uwagę doświadczenie w innym zawodzie jakim jest CNC + znajomość dość specjalistycznego programu CAD do grafiki 3d + ten wspomniany Python z Selenium. Zdaje sobie sprawe, że pewnie
@JamesDarmody: Ze szkoleń, to mogę polecić Coders Lab. Sam nie brałem w tym udziału, ale rekrutowałem osoby po tym kursie i wypadały bardzo dobrze. Zdecydowanie widać różnicę pomiędzy nimi, a 'samoukami'. Jest to wkładane w jakiś uporządkowany sposób. Chyba nawet mają opcję zdawania ISTQB bezpośrednio u nich, ale z tego co kojarzę, to jest wersja papierowa, więc nie ma się wyników od razu. Jak jesteś z większego miasta, to chyba lepiej
@Zglanowany ok, dzięki. Zwrócę uwagę na to jakim softem się większość firm posługuje i tak też będę się starał dobrać kurs. Właśnie jeśli chodzi o kurs to głównie mi chodzi żeby było jak najwięcej praktyki bo wiem że tak się najlepiej uczę. Teorie jak sądzę sam będę w stanie w większości ogarnąć.