Wpis z mikrobloga

Siemka, jako że długo nie siedziałem w podzespołach do komputera, to chciałbym was zapytać o poradę, a raczej o pomoc.
Planuje złożyć komputer typowo biurowy pod Ryzen 5 1600AF 3.2GHz, płyta główna to b450, ale nie wiem co teraz jest porządne, jaki zasilacz, która obudowa która by nie sypała się po miesiącu i czy wybór takiego procesora to dobra decyzja?

#komputery
#informatyka
  • 22
AF jest bez zintegrowanej karty graficznej więc musiałbyś zaopatrzyć się też w gpu. Chyba lepszym wyjściem byłoby wzięcie ryzena 3 z zintegrowaną grafiką jeżeli ma to być typowo biurowy komputer.
@Konstycjusz: Właśnie wiem, myślałem też o karcie niedrogiej ale muszę się zmieścić w budżecie, a komputer ma być na dłużej. O ile CPU ogarniam to nie wiem jaką teraz kartę się opłaca brać tak do 500zł max koniecznie nową
@wypokowy_expert: Masz tutaj rację, źle sobie rozplanowałem że musi być karta graficzna, w żadnym stopniu nie jest potrzebna oprócz zintegrowanej, dzięki za pomoc i jeśli byś miał czas to podesłałbym Ci pełen zestaw żebyś zajrzał
Możesz ewentualnie wziąć procka generację niżej czyli ryzen 5 3600, będzie kilka stówek taniej


@Konstycjusz: 3600 nie ma grafiki. Zostają jakieś złomy, bo 4650g wprzedane, nawet 3400g brak.

@adrey: 50zł taniej w morelach mają 5650g tyle że on jest bez chłodzenia, ktore z resztą i tak trzeba raczej wymienić bo jest takie se...