Wpis z mikrobloga

Praktykował ktoś z was jeżdżenie autem do miasta z zapakowanym rowerem? Spalanie w mieście jest koszmarne a dla auta trudno znaleźć miejsce parkingowe. Można by podjechać tylko gdzieś na obrzeża miasta zaparkować, wyciągnąć rower i wjechać na jednośladzie. Co o tym myślicie?
#rower #samochody
  • 10
@SargonofAkkad: jakieś tanie siajomi kupisz za jakieś 1200, do tego odpada problem z parkowaniem roweru, który zajmuje dużo więcej miejsca. Musiałbyś to sobie obliczyć czy ci się to spina. W każdym razie we Wro widziałem tego pełno przed pandemią.
@ujdzie: rower już mam więc raczej nic nie będę kupował a lubię na nim jeździć po prostu teraz mi to przyszło do głowy bo wróciłem do jazdy po wielu latach i jakoś tak nie pomyślałem wcześniej że można tak zrobić, dystans rowerem niewielki więc się nawet nie spocę/uniknę korków i jakiś stacji dokujących do miastowych rowerów a przejadę szybciej niż jakbym miał czekać na komunikację miejską. Rower dalej zajmuje mało miejsca
@SargonofAkkad: Tu dużo zależy od samochodu.
To była czysta przyjemność gdy jeździłem dostawczakiem. Tam wystarczyło rower wrzucić na pakę i przyłapać linką. Paradoksalnie wtedy raczej nie potrzebowałem roweru nigdzie wozić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale teraz jeżdżę kurduplem, gdzie wrzucenie roweru oznacza konieczność złożenia foteli, wtargania sprzętu do środka i sensownego przypięcia. I mimo, że znacznie częściej przydałaby mi się ta opcja* to zwykle jadę rowerem od
@Aramil: Jedno auto że mogę wsadzić cały rower od bagażnika jak złożę tylnie siedzenia a drugie że tak samo ale musze zdjąć przednie koło roweru. Generalnie minuta wkładania minuta wyciągania i to ze sporym zapasem czasu licząc na zobaczenie sobie w telefonie czy przypadkiem papież nie napisał.
bardziej hulajka na baterię, bo praktyczniejsza.


@ujdzie: elektryczny składak na 20"/24" kołach. Bezpieczniej to raz, wygodniej to dwa, opcja jazdy w ruchu trzy. Też mieści się do bagażnika.
Op ma rower, a obojętnie jaki rower, który już jest >> najlepszy sprzęt, który dopiero trzeba kupić.
@SargonofAkkad: nie ma nic słodszego niż ominięcie korka bicyklem i wyjazd z miasta na pustą drogę.