Wpis z mikrobloga

Jeśli Konfederacja po kolejnych wyborach dołączy do PIS będzie to jeszcze pełniejszy obraz.


@Panda1112:

o "jechanie po pisie" to teatrzyk dla ubogich umysłów. To coś jak MediaMarkt i Saturn. Pomimo rywalizacji - jeden wspólny interes...

A no tak, JUŻ ZARAZ, JUŻ ZA MOMENCIK ZA TYDZIEŃ KONFA DOŁĄCZY DO PISU
Nie to co JEDYNKA na liście Lewicy, wielka przeciwniczka PiSu, Lewica nigdy by czegoś takiego nie zrobiła
marv0oo - > Jeśli Konfederacja po kolejnych wyborach dołączy do PIS będzie to jeszcze...

źródło: comment_1633205587js5V6JSoAzVhRdkzxkRJK5.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Panda1112: zajrzałem co to ta biała róża i to chodzi wyłącznie o pandemię i lockdown. Myślałem że o autorytarne działania pisu, które się zaczęły długo przed covidem
  • Odpowiedz
Ależ ja jestem za tym, żeby dac porządzić komuś kto jeszcze nie rządził


@yummy157: Trzeba być ślepym i naiwnym, żeby wierzyć w to, że partia która nie rządziła cokolwiek zmieni, konfederacja to anarchiści, którzy nie są świadomi tego, że nie da się wprowadzić wszystkich obniżek podatkowych, gdyż trzeba brać pod uwagę starzejące się społeczeństwo, ogrom publicznych spółek itd. Jeżeli chcesz kultywować partię, która nigdy nie rządziła, to mam inne rozwiązanie
  • Odpowiedz
@zxc21: No to chyba mnie nie zrozumiałeś. Jebię po konfie równo, poprostu szukam nowości jak większość Polaków, nie oznacza to że uważam każda opcje która jeszcze nie rządziła za dobrą.
  • Odpowiedz
@Panda1112: samo nawiązanie w ulotce do naszego "rządu" na tyle mi się spodobało że uznałem że sprawdzę co to ta biała róża.
No i odradzam wchodzić tam, antyszczepionkowy serwisek plaskoziemców.
  • Odpowiedz
Najłatwiej poznać jak bliskie są partie po tym jak głosują w najważniejszych głosowaniach. Konfederacja wtedy magicznie nie ma zdania albo głosuje razem z pisem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@yummy157: Wymień te NAJWAŻNIEJSZE według ciebie, chętnie się pośmieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Najłatwiej poznać jak bliskie są partie po tym jak głosują w najważniejszych głosowaniach. Konfederacja wtedy magicznie nie ma zdania albo głosuje razem z pisem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@yummy157: Nie no przykro mi, ale aborcja (dotycząca 1000 osób rocznie), związki małżeńskie dla 2% [z których skorzystałoby 30% tej grupy max] populacji oraz nauczanie gender, to nie są rzeczy najważniejsze.
Najważniejsze na ten moment jest podejście do
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: Dobrze ze wspominasz o podejściu do pandemii, bo konfa przyłożyła rękę do tego, że w tak mało ważnej sprawie jak aborcja ludzie wychodzili masowo na ulicę w środku pandemii (i było to kilka rzędów wyżej niż 1000 osób)

Ok skoro konfa jest przeciw rozdawnictwu to niech będzie. Mi chodziło w tym wpisie o te propagandową grafikę partyjną, zawierająca tylko wybiórcze, wygodne dla konfy kwestie w których się z pisem
  • Odpowiedz
@yummy157: Bardziej miarodajna jest ta grafika z % głosowań za, przeciw i wstrzymaniem się. Jednak konfa nie jest taka jak inne partie, bo głosuje najbardziej odmiennie od nich i nie da się jej połączyć tutaj z PiSem. Te ustawy z tej grafiki były po prostu najbardziej medialne według mnie, nie wiem jakie jeszcze ustawy o których było głośno w tamtych konkretnych miesiącach mógłbyś przytoczyć.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: O A tak przy okazji. Osób lgbt jest w społeczeństwie około 5-6% (tak rzekł sam Mentzen u Stanowskiego)

Więc w Polsce osób lgbt jest mniej więcej tyle ilu przedsiębiorców, których to sprawy są nagle dużo wyższej wagi z jakiegoś powodu
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: No ale jak już pisałem - liczba głosowań za i przeciw nic nam nie mówi; w szczególności z tej grafiki nie wynika czy konfa zagłosowała za w jakiejś ważnej sprawie czy przeciw, czy była za anty wolnościową uchwała czy przeciw etc. To poprostu liczby, które ciężko na sucho zinterpretowac
  • Odpowiedz
@yummy157: Zdecydowanie nie jest to 5-6%, chyba że mówisz o tej rozszerzonej wersji ze wszystkimi literami alfabetu. Natomiast gejów czy lesbijek jest ok 2%.

Od tego jak będzie się w Polsce prowadzić biznes zależy nie tylko życie przedsiębiorców, ale i wszystkich innych, zarówno ich pracowników jak i konsumentów, więc to dosyć oczywiste.

Na grafice masz przedstawione, teoretycznie najważniejsze głosowania z danego okresu, jeżeli uważasz, że to nie są najważniejsze ustawy
  • Odpowiedz
@CzaryMarek:

Odliczając od lgbt osoby trans to nadal jest około 5% (zapominasz jak dużo jest osób biseksualnych)

Mówię że nie są to jedyne ważne, nie bez powodu nie ma tam wzmianki o aborcji czy lex-tvn albo chociażby handlu w niedzielę, a przykładów możnaby podawać więcej i
  • Odpowiedz
@yummy157: Tylko że większość partii dalej głosowało inaczej niż konfa w sprawie aborcji, lex-tvn, nie wiem jak z handlem w niedziele, bo tam pewnie konfa pół na pół głosowała.

Konfa nie ustawia się w kontrze do PiS-u, tylko w kontrze do wszystkich, więc pewnie ukazanie, że głosują w 2 sprawach podobnie do PiS i w tych 2 sprawach i tak są w kontrze do wszystkich poza PiSem, a w 15
  • Odpowiedz