Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że właśnie padł mi systemowy ssd - CX 400 Goodram gen.2 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Normalnie włączyłem rano komputer i po chwili się zwiesił, ale nie na amen bo mogłem wciąż ruszać myszką, tylko aplikacje przestały odpowiadać. Poczekałem chwilę a potem cyk resecik no i dysk przestało wykrywać. Zresetowałem kilka razy pc, odpiąłem i wpiąłem kabelki do niego i zaczęło go pokazywać w biosie jako satafirm s11 - czyli według google padnięty. Podpiąłem go jeszcze do zewnętrznej kieszeni przez usb do innego pc i wykrywa go jako nieznany, niezainicjowany w zarządzaniu komputerem. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co robić? Jak go zainicjuje to o ile się w ogóle uda to pewnie dane polecą o ile już nie poleciały? Mam jakiś backup sprzed miesiąca więc bardzo by mnie to nie bolało no ale wiadomo, że wolałbym by dysk ożył.

A druga kwestia jest taka - dysk ma może z pół roku więc bym go pewnie zareklamował, ale nie chciałbym, by ktoś potem uzyskał dostęp do moich plików.
#ssd #informatyka #komputery
  • 17
A druga kwestia jest taka - dysk ma może z pół roku więc bym go pewnie zareklamował, ale nie chciałbym, by ktoś potem uzyskał dostęp do moich plików.


@bgb1: no to jesteś w ciemnej dupie ( ͡º ͜ʖ͡º) następnym razem taguj #pedofiliaboners
CX 400 Goodram


@bgb1: było dopłacić do IRDM to by nie padł

A jeszcze lepiej brać sprawdzone MX500, mam kilka w kilku komputerach, niektóre dość mocno katowane od lat i jeszcze lata posłużą
@bgb1: było dopłacić do IRDM to by nie padł


@Atreyu: xDDD powsadzałem chyba z 5 tych tanich goodramów sobie i rodzinie po pcetach i laptopach. Mam nadzieję, że nie zaczną padać wszystkie zaraz xDDD
@bgb1: ewentualnie spróbuj sam przeprogramować wtedy usuniesz dane i oddaj na GW


@rybeczka: ale jak przeprogramuje i zacznie działać to mi chyba gwarancji nie uznają skoro działa? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jeszcze lepiej brać sprawdzone MX500, mam kilka w kilku komputerach, niektóre dość mocno katowane od lat i jeszcze lata posłużą


@Atreyu: to jeszcze dopytam, ten mx500 zwalnia po zapelnieniu danymi? Bx500 to jego gorsza wersja?